W 12. odcinku "Top Model" jak zwykle nie brakowało wrażeń. Uczestnicy wyjechali na długo wyczekiwany fashion week, który w tym roku dostosowany został do obostrzeń związanych ze światową pandemią. W pokazach uczestniczyła bardzo ograniczona ilość widzów, a całość była rejestrowana i wyświetlana w formie filmów o tematyce modowej. W odcinku modelki i modele wzięli udział w przymiarkach i próbach, a także otrzymali niepowtarzalną okazję na pracę z amerykańską reżyserką pokazów - Stephanie Julią Bargas.

Top Model 2020: fashion week w Grecji

Sesja zdjęciowa w 12. odcinku odbyła się na greckiej wyspie Hydra - w wyjątkowym malowniczym miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami. Na koniec uczestnicy, którzy wcześniej zostali wyeliminowani z rozgrywki przez koronawirusa - Dominic, Patrycja, Ernest - musieli zmierzyć się z dodatkowymi zadaniami. Wzięli udział w sesji zdjęciowej oraz filmie modowym. Wszystkie zdjęcia z odcinka obejrzycie w galerii.

Top Model 2020: kto odpadł, a kto znalazł się w finale?

Jurorzy zdecydowali, że z piątki uczestników, którzy pojechali na fashion week, do finału dostanie się tylko dwójka. Trzecie miejsce miała zająć jedna z osób, które zostały w Polsce. Podczas panelu w Grecji okazało się, że na tygodniu mody najlepiej poradzili sobie Mikołaj i Weronika i to właśnie oni zawalczą o wygraną. Na sesji w Warszawie najlepiej wypadła Patrycja, która została trzecią finalistką. Jednak jak to bywa w programach rozrywkowych, jury postanowiło zaskoczyć wszystkich i nagiąć zasady przepuszczając jeszcze jedną osobę - czwartym finalistą 9. edycji "Top Model" został Dominic.

Zwycięzcę "Top Model 9" wybiorą widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo, który odbędzie się 25 listopada.