Dawid Woskanian pochodzi z Bielska-Białej, ale obecnie mieszka we wsi Kozy w województwie śląskim. Zwycięzca 8. edycji. programu "Top Model" już w pierwszym odcinku nowego sezonu doprowadził do łez wszystkich członków jury. Przystojny młodzieniec od dzieciństwa zmaga się z rzadką i nieuleczalną chorobą - zespołem Tourette'a. Joanna KrupaKasia Sokołowska i Dawid Woliński byli pod ogromnym wrażeniem tego, jak chłopak walczył z tikami, aby jak najlepiej zaprezentować się przed aparatem fotografa Marcina Tyszki. Dawid jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu show.

Zespół Tourette'a - co to za choroba?

Zespół Tourette'a, na który choruje Dawid Woskanian z "Top Model 2019" charakteryzuje się występowaniem mimowolnych ruchów określonej części ciała (np. kiwnięcia głową, mruganie oczami, drgnienia kolan, wykrzywianie ust, czy ciągłe uśmiechanie się). U około 15% pacjentów występuje niekontrolowane wyrzucanie z siebie przekleństw i niecenzuralnych słów. Zespół Tourette'a jest chorobą nieuleczalną. Stosując właściwe leki, jak również terapię behawioralną, można jednak minimalizować objawy i normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Do sławnych osób, które cierpią na zespół Tourette'a należą m.in. piosenkarka Billie Eilish, piłkarz David Beckham i aktor Dan Ackroyd.

Dawid Woskanian - wiek, rodzina, Instagram

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej programu "Top Model", Dawid Woskanian ma 20 lat. Na casting do 8. edycji "Top Model" przyszedł razem ze swoją siostrą. Jego życie prywatne i poczynania w programie możecie śledzić na bieżąco na jego profilu na Instagramie (@dawid_woskanian).

Zobacz zdjęcia Dawida Woskaniana z finału "Top Model" już teraz w naszej GALERII >>