NikkieTutorials, holenderska youtuberka urodowa, której profile w mediach społecznościowych śledzi kilkanaście milionów internautów z całego świata, zdecydowała się na coming out. W filmiku opublikowanym w sieci w poniedziałek 13 stycznia po raz pierwszy wyznała publicznie, że jest osobą transpłciową

- Nagrywanie tego jest przerażające, ale także niezwykle wyzwalające - mówi Nikkie. - Chciałam wam opowiedzieć o tej części mnie już od bardzo dawna, ale nigdy nie mogłam znaleźć na to odpowiedniej pory.

- Tak, jestem osobą transpłciową, ale koniec końców jestem po prostu sobą - dodała.

Nikkie wyznała, że od zawsze czuła się kobietą. W swoim nagraniu podziękowała m.in. rodzicom i nauczycielom, którzy mocno ją wspierali, gdy już jako ośmiolatka chodziła do szkoły w pełni dziewczęcych strojach. Uprzedzając pytania swoich licznych odbiorców, gwiazda YouTube od razu zdradziła też, że jako nastolatka rozpoczęła kurację hormonalną, a w wieku 19 lat była już po operacji korekty płci. Nie ukrywa też, że zdecydowała się na swój transpłciowy coming out właśnie teraz, ponieważ została zaszantażowana przez osoby, które chciały ujawnić jej historię prasie.

Kim jest NikkieTutorials?

NikkieTutorials to internetowy pseudonim Nikkie de Jager. Holenderska makijażystka i vlogerka urodowa urodziła się 2 marca 1994 roku w Wageningen w środkowej części Holandii. Swoją karierę w internecie rozpoczynała już 12 lat temu od zamieszczania w sieci prostych tutoriali makijażowych w języku angielskim, dzięki czemu zyskała międzynarodową widownię. Wielki rozgłos zdobyła w 2015 roku za sprawą filmiku o nazwie "The Power of MAKEUP!", który na ten moment ma już ponad 40 mln wyświetleń.

Nikkie od 2018 roku jest w związku z mężczyzną o imieniu Dylan. Para zaręczyła się podczas ubiegłorocznych wakacji we Włoszech.

Kanał NikkieTutorials na YouTube subskrybuje aktualnie ponad 12 mln użytkowników serwisu, co czyni ją jednym z najpopularniejszych twórców internetowych z branży beauty na świecie. Na swoim koncie ma współprace z takimi gwiazdami, jak Lady Gaga, Rihanna, czy Kim Kardashian.

Zobacz: NikkieTutorials, Jeffree Star i inni. Oto najpopularniejsi youtuberzy urodowi na świecie [TOP 10]