Nie masz pomysłu na lekki, dziewczęcy, a jednocześnie bardzo kobiecy strój? Wybierz plisowaną spódnice, która dobrze wygląda zarówno ze szpilkami, jak i z tenisówkami, czy baletkami. Pasuje naprawdę do wszystkiego, dlatego tak często po nią sięgamy, szczególnie wiosną. Zazwyczaj jednak modne spódnice, wykonane są z delikatnych i drogich materiałów - nie każdy z nich nadaje się do prasowania oraz zwykłego prania. Jeśli w tym sezonie planujesz nosić plisowane spódnice czy sukienki, koniecznie dowiedz się, jak prawidłowo o nie dbać!

 

Jak prać delikatne tkaniny? Najważniejsze: sprawdź z jakiego materiału wykonana jest spódnica lub sukienka. Plisowaną odzież najlepiej prać ręcznie, lub w odpowiednich programach w pralce. Nowoczesne urządzenia bardzo często oferują specjalnie dopasowane programy prania, co jest o wiele wygodniejsze niż pranie tkanin ręcznie. Jednym z nich jest np. pralka Samsung AddWash z innowacyjnym systemem EcoBubble, który pozwala na skuteczne usuwanie plam w niskiej temperaturze, a dodatkowo chroni delikatne tkaniny (tj. jedwab czy len) i jest energooszczędna. Nie musicie też już martwić się, gdy zapomnicie wrzucić czegoś do prania - dzięki Samsung AddWash, możecie dodać zapomnianą rzecz przez specjalne dodatkowe drzwi. Jest to duże ułatwienie szczególnie w przypadku prania delikatnych tkanin, ponieważ można wrzucić je np. tylko na czas płukania, a cały proces kontrolować za pomocą swojego smartfona.

Jak prasować plisowane materiały? Sposób prasowania, tak samo jak i prania, zależy od tkaniny z jakiej wykonana jest odzież. Warto zawsze zwracać uwagę na to, by prasowana spódnica była lekko wilgotna. Jedwab naturalny i sztuczne materiały należy prasować na lewą stronę, ale warto robić to jak najrzadziej. Jeżeli właściwie upierzemy i od razu rozwiesimy spódnicę do wyschnięcia, prasowanie jej może wcale nie być konieczne.

W tym sezonie modne są wszystkie plisowane spódnice, niezależnie od długości, więc z pewnością każda z Was znajdzie model dla siebie! Duży wybór spódnic dostępny jest w naszym sklepie:

 

Advertisement