TULIA to polski zespół folkowy, o którym z dnia na dzień robi się coraz głośniej. Utalentowane dziewczyny strojach ludowych wygrały ostatnio konkurs Premiery oraz nagrodę jury na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2018. Teledysk do ich piosenki "Jeszcze cię nie ma" ma już ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube, a nagranie zwycięskiego występu grupy z Opola jest w czerwca jednym z najpopularniejszych filmików w polskim internecie. Najwyższy więc czas przyjrzeć się z bliska dziewczynom z zespołu Tulia. Sprawdź, kim są  - już teraz na gala.pl!

Kim są dziewczyny z zespołu TULIA?

Zespół Tulia tworzą: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Czterem pięknym dziewczynom z wykształceniem muzycznym pomaga grupa Public Image, która jest odpowiedzialna za warstwę muzyczną, teledyski i produkcję ich utworów. Historia grupy ze Szczecina jest dość krótka, ale bardzo spektakularna. O Tulii zrobiło się po raz pierwszy głośno jesienią zeszłego roku, gdy Brytyjczycy z legendarnego Depeche Mode udostępnili na swoim oficjalnym profilu folkowy cover swojego hitu "Enjoy the Silence" w wykonaniu dziewczyn. Zachęcone pozytywnym odzewem internautów z Polski i zagranicy, Tulia, Patrycja, Dominika i Joanna postanowiły założyć zespół z prawdziwego zdarzenia i stworzyć kolejne nagrania w swoim oryginalnym stylu.

Owocem ich pracy jest debiutancka płyta, która ukazała się na rynku 25 maja 2018 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska. Poza nowymi wersjami przebojów Dawida Podsiadły, O.N.A., Wilków i Seweryna Krajewskiego, znalazły się tam również autorskie kompozycje dziewczyn.

Zdjęcia członkiń zespołu Tulia znajdziecie w GALERII >>