Tulia to reprezentant Polski na Eurowizji 2019. Historia grupy znanej z białego śpiewu i ludowych strojów rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo w październiku 2017 roku. Członkinie zespołu Tulia nagrały wtedy folkową wersję hitu "Enjoy the Silence" z repertuaru zespołu Depeche Mode. W maju 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta, zatytułowana po prostu "Tulia". Album z coverami znanych przebojów i autorskimi piosenkami sprzedał się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i uzyskał status platynowej płyty. Sprawdź, co jeszcze wiemy na temat dziewczyn z zespołu Tulia już teraz poniżej.

Kim są dziewczyny z zespołu Tulia?

W skład zespołu Tulia wchodzą cztery piękne dziewczyny: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka i Patrycja Nowicka. Pochodzą ze Szczecina. Zanim stworzyły swój projekt o nazwie Tulia, występowały w Zespole Pieśni i Tańca Szczecinianie. Dodajmy, że piosenki dla kwartetu piszą ich przyjaciółki - Nadia Dalin i Sonia Krasny.

Pomimo krótkiego stażu na scenie muzycznej, Tulia może się już pochwalić sporymi sukcesami. Mowa o nagrodach zdobytych w konkursie Premier podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Opolu: czyli głównej nagrodzie im. Karola Musiała, nagrodzie jury oraz wyróżnieniu od ZAiKS-u dla autorek utworu "Jeszcze cię nie ma".

Zobacz zdjęcia dziewczyn z zespołu Tulia w naszej GALERII >>

ZOBACZ TEŻ: TULIA ujawnia wymagania koncertowe i ulubionych artystów [WYWIAD]