Kto z Polski na Eurowizji 2021? To pytanie od dobrych kilku tygodni zadawali sobie wszyscy fani konkursu w naszym kraju. Odpowiedź na nie poznaliśmy podczas piątkowego wydania "Pytania na śniadanie". Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami mediów, do Rotterdamu pojedzie Rafał Brzozowski, który został wybrany przez specjalną komisję konkursową w wewnętrznych preselekcjach. 

Eurowizja 2021 - kiedy wystąpi Polska?

Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride", wykonywaną całkowicie w języku angielskim, weźmie udział w drugim półfinale Eurowizji 2021, który odbędzie się 20 maja. Polska wystąpi w pierwszej połowie koncertu razem z Austrią, Czechami, Estonią, Grecją, Islandią, Mołdawią, San Marino i Serbią. 

Do finału awansuje 10 państw z każdego półfinału, które dołączą do automatycznie zakwalifikowanych krajów, tzw. "Wielkiej Piątki" - Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz gospodarza konkursu, Niderlandów. Finałowy koncert zaplanowano na 22 maja.

Przypomnijmy, że 65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał pierwotnie odbyć się w maju ubiegłego roku, został on jednak odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. Polskę w Rotterdamie reprezentować miała wówczas Alicja Szemplińska z utworem "Empires". 

Myślicie, że Rafał Brzozowski podbije serca Europejczyków? 

ZOBACZ TAKŻE: Co łączy Izabellę Krzan i Rafała Brzozowskiego? Jest komentarz prezenterki