Twenty One Pilots powrócili z nową płytą o nazwie "Trench". Tyler Joseph i Josh Dun nie byliby sobą, gdyby nie naszpikowali swojego albumu masą zagadkowych metafor i nawiązań. Nie jest bowiem tajemnicą, że podobnie jak multiplatynowy krążek "Blurryface" z 2015 roku, nowa płyta duetu z amerykańskiego Ohio to album koncepcyjny. Jak odkodować "Trench"? Duża część fanów robi to w zasadzie już od miesięcy dzięki mniej lub bardziej jasnym wskazówkom pozostawianym przez samych artystów i ich speców od marketingu w przeróżnych zakamarkach internetu. I dodajmy, że obydwie strony mają z tego tytułu naprawdę niezłą frajdę. Jeśli jednak należycie do tego grona słuchaczy Twenty One Pilots, którzy nie przepadają za skomplikowanymi szyframi i łamiącymi głowę interpretacjami tekstów i symboli, to mamy dla was dobrą wiadomość. W jednym z ostatnich wywiadów Tyler i Josh zdradzili, jaka główna myśl przyświeca ich najnowszemu muzycznemu dziecku. 

Tak jak "Blurryface" w sferze lirycznej dotykało głównie tak trudnej tematyki, jak niepokój i zwątpienie, tak "Trench", zdaniem samego Tylera, reprezentuje z kolei "potrzebę ucieczki".

- Płyta nazywa się "Trench", a "Trench" to cały świat, przestrzeń złożona głównie z drzew i skał, niezbadany i dziki teren. Na samym końcu tego świata leży miasto o nazwie Dema. Dema, na tej płycie i w tej narracji, jest miastem, z którego pochodzę i z którego chcę się wydostać, chcę je na zawsze opuścić. To uczucie najlepiej opisuje to, o czym jest ten album - zdradził wokalista i autor tekstów piosenek Twenty One Pilots w rozmowie z australijskim portalem Music Feeds. 

Twenty One Pilots o nowej płycie "Trench"

- Gdy podróżujesz do środka "Trench", doświadczasz uczucia podobnego do bycia naprawdę pomiędzy dwoma miejscami, niezależnie od tego, czy chodzi o prace, szkoły czy etapy życia. Myślę, że to coś, z czym wiele osób może się utożsamić. Ta narracja stara się więc opisać część tych emocji, które czują ludzie podczas swojej osobistej podróży - dodał Tyler Joseph.

Najnowsze zdjęcia Tylera i Josha z Twenty One Pilots znajdziecie w naszej GALERII >> Z kolei poniżej możecie obejrzeć w całości teledysk do singla "My Blood".

SPRAWDŹ TEŻ: TWENTY ONE PILOTS ŁÓDŹ 2019 BILETY: gdzie i za ile kupić? [CENY]