W 11. przedfinałowym odcinku "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Antek Smykiewicz wcielił się w Roda Stewarta w piosence „Sailing”. Owację na stojąco otrzymał od Małgorzaty Walewskiej. - No tak wspaniale zrobiłeś głos, z takim wyczuciem, tak delikatnie, tyle serca w to włożyłeś, że naprawdę cofnęłam się do moich lat kilkunastu - powiedziała przewodnicząca jury. Następnie w Caleba Followilla z Kings of Leon w „Sex On Fire” przeistoczył się Kamil Pawelski. - Dzisiejszy występ bardzo udany, trudny ten wokal – powiedział Paweł Królikowski. Kazik Mazur stał się Bobbym Farrellem z Boney M.w utworze „Ma Baker”. Po występie stojąc za stołem oklaskiwali go Kasia Skrzynecka i Kacper Kuszewski. - Masz w sobie takie wielki talent, że wchodzisz na scenę, kocha się ciebie i dajesz ludziom prawdziwą z głębi serca radość. I za to ci bardzo bardzo bardzo dziękuję - chwalił aktora Kacper Kuszewski. Staszek Karpiel-Bułecka zmienił się w Stanisławę Celińską w „Atramentowej rumbie”. Za jurorskim stołem wstali wszyscy jurorzy. A Staszkowi wykonania gratulowała sama Stanisława Celińska. - Momentami byłeś i Stasią Celińską i sobą i byliście razem oboje tym atramentem zapisani. To coś fenomenalnego, ty jesteś naprawdę lirycznym, pięknym podhalańskim śpiewakiem - komplementował Staszka Paweł Królikowski.

Katarzyna Dąbrowska przeistoczyła się w Alice Merton w piosence „No Roots”. - Wpadłaś w taki swing. Ten utwór stał się organiczny z twoim ciałem, twoim umysłem, twoim głosem - oceniła Małgorzata Walewska. Marta Wiejak wylosowała postać Kate Bush i utwór „Running Up That Hill”.  Oczywiście otrzymała od jurorów oklaski na stojąco. - Powiem ci szczerze po prostu odjęło mi mowę naprawdę po tym twoim występie. Łzy mi tylko poleciały z oczu z  totalnego zachwytu - podsumowała występ Kasia Skrzynecka. Ela Romanowska wcieliła się w Alison Moyet w piosence „Is This Love”.  - Jesteś cudną kobietą, jesteś fantastyczną artystką - powiedział Paweł Królikowski. Iga Krefft zmierzyła się postacią Eddiego Veddera z Pearl Jam w hicie „Jeremy”. - Miałaś szansę pokazać, jak bardzo jesteś elastycznym człowiekiem i do jak wielu zadań się nadajesz - powiedziała Małgorzata Walewska.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - wyniki 11. odcinka

Jurorzy stwierdzili, że najlepszy był tego wieczoru Staszek Karpiel-Bułecka. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Wiejak a na trzecim Ela Romanowska. Uczestnicy poparli tę decyzję i to wokalista Future Folk zwyciężył odcinek. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. A o 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny.

W ostatnim odcinku powalczą:

  • Ela Romanowska (315 pkt),
  • Katarzyna Dąbrowska (286),
  • Antek Smykiewicz (284),
  • i Kazik Mazur (280).

Pozostali, czyli Marta Wiejak (271), Staszek Karpiel-Bułecka (250), Iga Krefft (233) i Kamil Pawelski (193) wystąpią w duetach. W finałowym odcinku, jak zwykle, uczestnicy sami wybiorą sobie piosenki.

Zobacz zdjęcia z przedfinałowego odcinka wiosennej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2019" w GALERII >>