Czternasty sezon "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" jak na razie wzbudza o wiele większe emocje, niż można się było tego spodziewać. Pomogła w tym z pewnością zmiana dnia i pory emisji – show można teraz oglądać w paśmie, które do tej pory zarezerwowane było dla "Tańca z Gwiazdami". O wiosennej edycji programu zrobiło się głośno w mediach również za sprawą kontrowersyjnych oceń jury, które pozwolił sobie w ubiegłym tygodniu dość ostro skomentować nawet Bartłomiej Kasprzykowski, czyli były uczestnik i juror, a prywatnie partner jednej z uczestniczek obecnego sezonu, Tamary Arciuch. Czy werdykt drugiego odcinka również odbije się takim szerokim echem? Bardzo możliwe. Sprawdź już teraz, co się ostatnio wydarzyło na scenie "TTBZ".

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" – relacja z 2. odcinka

Drugi odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" otworzyła Maja Hyży, która tym razem wcieliła się w postać kobiety – energicznej piosenkarki Rity Ory i zaśpiewała kawałek "Lonely Together". Nie było to łatwe zadanie. A jak sobie poradziła? Według Kacpra Kuszewskiego świetnie. – Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałem ten występ! To było bardzo energetyczne! – powiedział juror.

Następnie przenieśliśmy się na scenę sopockiego Festiwalu 84’, gdzie w klimat dawnych lat wprowadziła nas Magdalena Narożna, wykonując utwór "Tin Pan Alley" Haliny Frąckowiak. – Halina Frąckowiak jest moją ulubioną wokalistką z tamtych lat. Oczarowałaś mnie, bardzo dobry występ, dziękuję – powiedział Adam Strycharczuk. Występ zachwycił także Kacpra – Ogromne ważenie zrobiła na mnie aktorska strona tej kreacji, którą było widać już od momentu Twojego wejścia na scenę – stwierdził.

Po sentymentalnym wykonie Magdy, Lesław Żurek swoim energetycznym występem porwał wszystkich do tańca – jury, uczestników i samego prowadzącego Piotra Gąsowskiego. Wcielił się w postać Marka Gwiazdowskiego, któremu na scenie towarzyszył zespołu MIG. – Jestem pełen podziwu jaką wykonałeś pracę, bo my się bawiliśmy świetnie, co było zresztą widać – powiedział Adam. – Ja to się dawno tak nie bawiłam – dodała Małgorzata Walewska. 

Po szalonych tańcach na parkiecie, na scenie pojawiły się chyba najzgrabniejsze nogi tej edycji. Piotr Gawron-Jedlikowski, wcielił się w piosenkarkę C.C. Catch i zaśpiewał piosenkę "Heartbreak Hotel". Kasia Skrzynecka była zachwycona tym występem. Pozazdrościła Piotrowi wszystkiego. – Jesteś śliczna, młoda, cholernie zgrabna, seksowna i bardzo ładnie śpiewasz! Nie będę Cię oceniać, z zawiści! – powiedziała.

Z lat 80-tych wróciliśmy do teraźniejszości. Z windy wyszedł Jason Derulo czyli Paweł Góral i wykonał kawałek "Take You Dancing". Nie było to łatwe zadanie, ponieważ łączyło śpiew z trudną choreografią. – Powiem Wam szczerze, że zmęczyłem się patrząc na Was. Jak Ty mogłeś zatańczyć tyle skomplikowanych figur, i jeszcze śpiewać? – podsumował Piotr Gąsowski. Natomiast dla Kacpra ten występ to było mistrzostwo. 

SPRAWDŹ: Paweł Góral – kim jest prywatnie i zawodowo? [ŻYCIORYS, KARIERA, TTBZ, INSTAGRAM]

Jako szósty na scenie pojawił się Krzysztof Krawczyk czyli Michał Meyer, wykonując klasyczną polską pieśń "Hej sokoły". Małgorzata Walewska nie mogła wyjść z podziwu. – Jestem pod takim wrażeniem twojego występu, że aż mi głupio, bo mam takie niedoparte wrażenie że mam do czynienia z oryginałem, aż mnie się język plącze – wyznała. – Wbijające w fotel jest to co udało ci się osiągnąć. Jestem oszołomiony – dodał Kacper. 

Po rytmicznym kawałku przyszedł czas na melancholijny i sentymentalny utwór "No suprises" Thoma Yorke’a z zespołu Radiohead w wykonaniu Tamary Arciuch. – Zaczarowałaś mnie – powiedziała Małgorzata Walewska. O skomentowanie tego występu poproszono także "Krzysztofa Krawczyka" – Ja zawsze jestem pod wielkim wrażeniem tego rodzaju występów. Było ento czule zaśpiewane, mądrze. Było widać, że wie o czym śpiewa…wielkie brawa! – stwierdził Meyer.

Ostania na scenie wystąpiła Anna-Maria Sieklucka, która tym razem wcieliła się w charyzmatyczną piosenkarkę Gwen Stefani (No Doubt), wykonując niełatwy utwór "It's My Life". – Zrobienie na scenie takiej demolki wymaga ogromnej precyzji i dobrego zarządzania swoją energią – podsumował tę wymagającą choreografię i scenografią Kacper.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" – wyniki 2. odcinka

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że 2. odcinek 14. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wygrał Michał Meyer. Swój czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Tabela wyników po drugim odcinku wygląda następująco: 

  1. Michał Meyer
  2. Piotr Gawron-Jedlikowski 
  3. Paweł Góral
  4. Tamara Arciuch 
  5. Magdalena Narożna 
  6. Lesław Żurek 
  7. Anna-Maria Sieklucka 
  8. Maja Hyży

Zobacz wszystkie metamorfozy z 1. odcinka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" już teraz w naszej GALERII.