Dziewiąty, czyli już półfinałowy odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" otworzyli prowadzący, czyli Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. Panowie zaprezentowali się w nowej wersji hiphopowej piosenki Liroya "Impreza". W konkursowej części jako pierwszy na scenie pojawił się The Weekend, czyli Michał Meyer. Michał odtworzył show z ostatniego finału Super Bowl i zaśpiewał przebój "Save Your Tears". Po raz kolejny udowodnił swój ogromnym talent muzyczny. - Michał, Ty wiśnio! Jesteś taką wisienką na torcie. Wszyscy mają piękne występy, ale jak się czeka na Twój występ, to czeka się na to takie najsmakowitsze ciasteczko - co dzisiaj odpali ten niemożliwy facet! Rewelacja, co tu dużo gadać! - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14"  - co się działo w 9. odcinku?

Następnie aktor Lesław Żurek jako "bóg miłości", czyli Thomas Anders z Modern Talking, przeniósł nas do roztańczonych i nieco kiczowatych lat 80.

ZOBACZ: Lesław Żurek jako Thomas Anders. Jurorzy zachwyceni: "Nie było w tym krztyny parodii" [WIDEO]

Jako trzecia na scenie wystąpiła Anna-Maria Sieklucka, która tym razem wcieliła się w postać Katy Perry i zaśpiewała hit "Firework". I to były naprawdę fajerwerki. Jej charakteryzacja, suknia i pokaz pirotechniczny zrobiły wrażenie. - Miałaś dziś taką moc rażenie, że to na mnie zadziałało - podsumował Kacper Kuszewski. - Siła Twojego wokalu była imponująca - dodała Małgorzata Walewska. 

Po wystrzałowym występie gwiazdy filmu "365 dni" w romantyczny nastrój wprowadził widzów Piotr Gawron-Jedlikowski, wykonując piosenkę "Dobry moment" Korteza. - Jestem wzruszona, jestem poruszona. Potrafisz równie świetnie bawić i rozbłyskiwać poczuciem humoru, jak i przepięknie bardzo głęboko wzruszać, co udowodniłeś też dzisiaj tą piosenką, śpiewając - podkreślę - głosem Korteza - podsumowała Kasia Skrzynecka.

Jako piąta na scenie pojawiła się Maja Hyży, tym razem wcielając się męską w postać Justina Biebera. Maja zaśpiewała nominowaną do nagrody Grammy piosenkę "Yummy". Jurorzy uznali, że to wykonanie było naprawdę pyszne. Zarówno pod względem scenografii, choreografii, ale też wokalu. - Maja, byłaś tak chłopięca a przy tym tak wyluzowana, że ja czułem amerykański flow, który w tym wszystkim jest - podsumował Adam Strycharczuk.  

Magdalena Narożna tanecznym krokiem zabrała wszystkich do raju, wykonując utwór "Bailando" zespołu Paradiso. Dzięki temu występowi jurorzy poczuli się jak na wakacjach z drinkiem pod palmą. - Tak weszłaś w tę koncepcję, że czułem, że byłaś w swoim świecie. Trzeba mieć talent, żeby oddać klimat lat 90-tych, tego numeru, tego o co tam chodziło, trzeba było też wtedy żyć i bawić się tym. I Ty to dzisiaj zrobiłaś fenomenalnie. Jestem pełen uznania dla Ciebie - podsumował Adam Strycharczuk. 

Siódmym uczestnikiem był Paweł Góral, który zmierzył się z utworem "Human" Rag'n'Bone Mana. Poradził z nim sobie wyśmienicie. Jego występ miał ogromną moc. - Paweł jesteś wspaniałym artystą. Masz bardzo wielką świadomość wokalną i jesteś też wspaniałym aktorem, co też udowadniasz każdym swoim kolejnym występem - zachwyciła się Małgorzata Walewska. 

Ostatnią uczestniczką była Tamara Arciuch, która zmierzyła się z legendą poezji śpiewanej Ewą Demarczyk. Wykonała jeden z jej najbardziej popularnych utworów "Karuzela z Madonnami". Mimo szalenie trudnego zadania, poradziła z nim sobie świetnie. - Pomimo, że występ ten jest odarty z innych trudności choreograficznych, to jednak wystrzelenie tak trudnego tekstu jest naprawdę dużą sztuką. Sam występ był dzisiaj naprawdę ogromnym wyzwaniem, przez które Ci się udało obronnie przebrnąć - podsumowała Kasia Skrzynecka. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" - wyniki półfinału

Półfinałowy odcinek wygrał Lesław Żurek, który czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla Fundacji "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy".

Cała tabela wyników dziewiątego odcinka wygląda następująco: 

  1. Lesław Żurek
  2. Paweł Góral
  3. Michał Meyer
  4. Magdalena Narożna
  5. Piotr Gawron-Jedlikowski 
  6. Anna-Maria Sieklucka 
  7. Maja Hyży
  8. Tamara Arciuch

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" - kto wszedł do finału?

Po zsumowaniu punktów ze wszystkich dotychczasowych odcinków 14. edycji okazało się, że do wielkiego finału przechodzą: Maja Hyży, Lesław Żurek, Michał Meyer i Paweł Góral.

SPRAWDŹ TEŻ: Paweł Góral - kim jest prywatnie i zawodowo? [ŻYCIORYS, KARIERA, TTBZ, INSTAGRAM]