Premierowy odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" za nami. Wiosenną edycję show otworzył spektakularny występ zespołu Piersi z jednym z największych przebojów 2013 roku – "Bałkanica". Co ciekawe, na scenie pojawił się nie tylko wokalista grupy, Adam Asanov, ale także Adam Asanov… czyli Czadomen, zwycięzca poprzedniego sezonu show. Podczas ich występu naprawdę nie było łatwo odgadnąć, kto jest kim.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" – relacja

Pierwszą uczestniczką na scenie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" była aktorka Tamara Arciuch, która wcieliła się w wyjątkową piosenkarkę i divę, czyli Annę German. Swoim występem z utworem "Człowieczy los" wprost oczarowała jury. – Jestem zachwycona i zaskoczona, jak pięknie udało Ci się uzyskać barwę Anny German. Ani na chwilę nie wypadłaś z tej barwy – skomentowała Małgorzata Walewska. Natomiast Adam Strycharczuk pierwszy występ nowej edycji podsumował słowami:  Ja nie wiem, co to się wydarzy w tej edycji, jak taki jest początekgratuluję!

Drugą uczestniczką, która zaczarowała scenę, była Magdalena Narożna. Wokalistka zespołu Piękni i Młodzi przeistoczyła się w postać Piotra Cugowskiego. Zaśpiewała utwór "Kto nie kochał' i zrobiła to fenomenalnie! Zdaniem jurorów, jej wygląd, ruchy i głos to był w 100% Piotr. – To, co udało Ci się uzyskać w ekspresji ciała, to że stałaś, ruszałaś się jak facet, to po prostu wszystko złożyło się na fenomenalny występ – powiedział Kacper Kuszewski.

Jako trzecia wystąpiła aktorka Anna-Maria Sieklucka, która wprowadziła nas w romantyczny i lekko dekadencki świat Lany Del Rey. Zaśpiewała piosenkę "Born To Die". Jak gwiazda filmu "365 dni" poradziła sobie z tą metamorfozą? Zdaniem jury, naprawdę nieźle! –  To, co w Twoim występie bardzo mi się podobało, to uchwycenie takiej melancholijnej, a trochę nawet obrażonej na cały świat bohaterki, która jest samotną królową wszechświata, która przeżywa swoje emocjonalne rozterki – podsumował Kacper Kuszewski.

ZOBACZ: Anna-Maria Sieklucka nie może zajść w ciążę przez kontrakt z Blanką Lipińską? Aktorka komentuje szokujące doniesienia [TYLKO U NAS]

Czwartym uczestnikiem, który rozpalił scenę "TTBZ", był aktor Michał Meyer. Wcielił się w postać charyzmatycznego i najbardziej znanego rudego wokalisty Micka Hucknalla z zespołu Simply Red. Roztańczony rytm soul poczuli wszyscy. – Rozmawialiśmy z Małgosią, że robisz to tak, jakbyś miał za sobą co najmniej 9 odcinków – powiedział Adam Strycharczuk.

SPRAWDŹ: Michał Meyer – aktor serialu "Zakochani po uszy" i uczestnik "TTBZ". Sprawdź, co o nim wiemy

Piąty na scenie pojawił się aktor Teatru Muzycznego ROMA Paweł Góral, który brawurowo wcielił się w Violettę Villas, wykonując utwór "Pocałunek ognia". – Miałeś wszystkie jej maniery! Wykorzystałeś pełne spektrum, jakie niesie za sobą Violetta. Znakomite wykonanie! – podsumowała Małgorzata Walewska.

Jako szósty w kolejności wystąpił aktor Lesław Żurek. Wcielił się w postać Jerzego Połomskiego i zaśpiewał utwór "Nie zapomnisz nigdy". Tym wykonem wprowadził nas w fantastyczny klimat lat 70-tych. – Świetnie uchwyciłeś klimat, charakter i nastrój tamtych lat – podsumował Kacper. Natomiast Kasia Skrzynecka stwierdziła, że Lesław był przeuroczym Jerzym Połomskim. Nazwała go nawet królem parkietu.

Siódmy uczestnikiem, który tym razem wprowadził nas w klimaty latynoskie, był aktor Piotr Gawron-Jedlikowski. Jako Alvaro Soler zaśpiewał hit "Animal" i wspaniale udało mu się uchwycić arytmiczne ruchy oryginalnego artysty… ale też świetnie poradził sobie z językiem hiszpańskim. – Ja dzisiaj widziałam na tej scenie Alvaro Solera – powiedziała Kasia Skrzynecka.  

Ostatnim wykonem tego wieczoru był występ piosenkarki Mai Hyży. Wokalistka musiała wcielić się w postać Billa Withersa i zaśpiewała kultowy kawałek "Ain’t No Sunshine". Swoim nostalgicznym występem oczarowała absolutnie wszystkich. Kasia Skrzynecka podsumowała to wystąpienie jednym zdaniem:  Świetny facet jesteś, normalnie zelektryzowana jestem.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" – wyniki

Po zsumowaniu punktów przyznanych prze jury i uczestników okazało się, że pierwszy odcinek wygrał Paweł Góral. Aktor przekazał czek na 10 tysięcy złotych na Fundację Malwa. Tabela wyników po pierwszym odcinku wygląda następująco:

  1. Paweł  Góral
  2. Tamara Arciuch
  3. Maja Hyży
  4. Anna-Maria Sieklucka
  5. Lesław Żurek
  6. Michał Meyer
  7. Piotr Gawron-Jedlikowski
  8. Magdalena Narożna

Zobacz wszystkie metamorfozy z 1. odcinka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" już teraz w naszej GALERII.