Kamil Bijoś spełnił jedno ze swoich marzeń, dla Olgi Borys największym wyzwaniem okazały się zęby, Radosław Pazura zamienił się w najsłynniejszego dentystę świata. Co wydarzyło się w drugim odcinku programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo?

Jako pierwszy na scenie pojawił się Kamil Bijoś z utworem Księżniczka Sylwii Grzeszczak. Długa czarna sukienka, wysokie szpilki, tydzień ciężkiego treningu i skala poświęceń nie zostały jednak docenione przez jury.

Byłeś bardzo kobiecy w tym wykonaniu, czego dowodem było to, że podprogowo całe jury i widownia mówiły o erotycznych aspektach twojego występu. - powiedział o jego występie Paweł Królikowski.

W drugim odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo miały miejsce jeszcze trzy zmiany płci. W mężczyzn wcieliły się Maria Tyszkiewicz i dwie Olgi: Borys i Szomańska. Pierwsza zaśpiewała piosenkę Wilków „Son Of The Blue Sky”. Z kolei Olga Szomańska zaprezentowała się jako JayKay Jamiroquai.  zeszłotygodniowym zwycięstwie, Olga Szomańska tym razem zajęła drugie miejsce.

Wielbicieli latynoskich rytmów porwał Michał Rudaś jako Ricky Martin,  do tańca porwała również Joanna Moro, która wcieliła się w Annę Jantar. Tym razem więcej szczęścia miał Mateusz Banasiuk, który chyba nie tylko lepiej trafił z utworem (Tom Jones „Delilah”), ale też został znacznie bardziej doceniony przez jury niż w pierwszym odcinku. 

Co do tego, komu należy się pierwsze, nie było żadnych wątpliwości. Na kolana wszystkich swoim występem rzuciła Maria Tyszkiewicz w utworze Guns N’ Roses „Paradise City”. Nie tylko perfekcyjnie naśladowała charakterystyczną dla Axla Rose’a barwę i chrypę, ale też idealnie odwzorowała jego ruchy sceniczne i energię, którą wokalista emanuje podczas kontaktu z publicznością.  Z kolei Radosław Pazura wcielił się w Dr. Albana.

- Marycha, nie zawiodłam się na tobie. Brawo, wspaniale – chwaliła młodą wokalistkę Małgorzata Walewska. 

Maria Tyszkiewicz dostała trzy dziesiątki od jury i po pięć punktów od czworga uczestników(w sumie aż 57!), co zagwarantowało jej bezapelacyjne pierwsze miejsce w odcinku. Wygraną w kwocie 10 tysięcy złotych przekazała Marcelowi z zaburzeniami autystycznymi, podopiecznemu Fundacji Słoneczko.

Kolejny odcinek programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo na antenie Polsatu już 17 września. Zobaczymy wówczas: Shanię Twain, José Feliciano, Kylie Minogue, Urszulę Sipińską, Bryana Adamsa, Dodę, Irenę Jarocką i Mesajah.