Aloe Blacc jest cenionym na świecie twórcą muzyki R&B oraz soul. W Polsce znany głównie za sprawą przeboju "I need a dollar", Aloe nie zatrzymuje się i co jakiś czas zaskakuje fanów nowym utworem lub coverem znanego artysty. Co słychać u artysty sprawdzała Sandra Hajduk.

Aloe Blacc o talent shows

Aloe Blacc ma na koncie epizod pracy przy amerykańskim "The Voice", gdzie był przez chwilę jednym z trenerów. Jak sam zaznacza, jego zdaniem mechanizm działania tego rodzaju shows nie wyklucza wprawdzie możliwości odniesienia sukcesu, jednak nie jest jego gwarantem. Zdaniem muzyka tego rodzaju programu są nastawione na komercyjny zysk, a nie wyławianie pereł:

To może być przestrzeń, która da ci sławę, a może też zwyczajnie być źródłem dobrej zabawy. Trzeba pamiętać, że talent shows to coś w rodzaju przedsiębiorstw. Ich uczestnicy są tylko pionkami w grze zwanej kapitalizmem - wyznał w rozmowie z Gala.pl. Myślę, że ważne jest, by pamiętać, że jeśli naprawdę kochasz coś robić, talent shows mogą być pomocne, by zyskać zauważalność, ale musisz jednocześnie mieć biznes plan wykraczający poza telewizyjne show. Bo jego twórcy nie martwią się o twój sukces. Ich interesuje jedynie ich sukces finansowy.

Aloe Blacc o coverze utworu Michaela Jacksona

Muzyk, który na warsztat jakiś czas temu wziął sobie jeden z większych przebojów Michaela Jacksona, "Billie Jean", przyznał, że jego wykonanie piosenki zachwyciło nawet tych, którzy na co dzień pracowali z legendarnym muzykiem:

Od dawna pracowałem nad tym utworem. To był wielki moment dla mnie i mojego zespołu, gdy w końcu wykonaliśmy ją dla telewizyjnego show.. Nie stresowało mnie to, bo nie raz śpiewałem ją na moich koncertach. Wyjątkową chwilą była ta, kiedy kilka lat po śmierci Jacksona, producent muzyczny, który nagrywał z nim muzykę zadzwonił do mnie i powiedział mi, że to wykonanie jest wyjątkowe, a Michael Jackson byłby dumny - wyznał Blacc.

Aloe wziął też udział w krótkim quizie, w którym odpowiedział m.in. na pytanie o ulubionego rapera czy najgorszego kompozytora. Jeśli chcecie poznać jego odpowiedzi, koniecznie zobaczcie poniższe wideo.