Każde wybory parlamentarne są szansą dla osób, które ze struktur samorządowych chcą przebić się do establishmentu politycznego. Mitów na temat posłów jest wiele. Hotel poselski, "nocne debaty na temat przyszłości państwa", ośmiorniczki, drogie wina. To tylko część wyobrażeń o pracy posła. Na taki wizerunek pracowały wszystkie ugrupowania przez siedem kadencji Sejmu.

Przeciętny obywatel, który nie ma pojęcia o funkcjonowaniu państwa do tej pory był raczej z boku. Oceniał. Dziś sytuacja się zmieniła. Coraz częściej w Sejmie możemy zobaczyć zwykłych ludzi, którzy nie posiadają merytorycznej wiedzy o kierowaniu czterdziestomilionowym państwem.

Na próżno szukać na świecie drugiego takiego parlamentu, gdzie następuje mieszanka tylu stylów muzycznych. I to w obrębie jednego klubu parlamentarnego. W jednym klubie parlamentarnym jest rockowy Paweł Kukiz oraz raper Piotr "Marzec" Liroy. Twórcze połączenie.

Celem Kukiza jest zmiana ordynacji wyborczej. Po wyborach prezydenckich JOW-y śniły się po nocach większości Polakom, stając się tym samym popularniejsze od jednego z największych hitów muzyka- "Bo tutaj jest jak jest". Liroy ma nieco trudniejsze zadanie.

"Chętnie domknę wieko trumny starym leśnym dziadkom"

Niestety do Senatu nie udało się dostać liderowi legendarnej Budki Suflera, Krzysztofowi Cugowskiemu, który po czteroletniej przerwie zdecydował się ponownie kandydować. Tym razem z własnej listy.

 

Do nowego Sejmu weszła grupa Narodowców oraz ulubienica Jarosława Kuźniara- posłanka Pawłowicz. Już wczoraj zabłysnęła wypowiedzią na temat bociana w logu Google z okazji Dnia Niepodległości.

"Dlaczego GOOGLE dziś, w dniu największego polskiego Święta Niepodległości witają nas biało-czerwonym zgarbionym, starym bocianem z poszarpanymi, pokrwawionymi piórami,a nie wizerunkiem dumnego białego orła, symbolu walki i niepodległości? PROTESTUJĘ przeciwko temu kłamliwemu przekazowi i fałszywej nauce!"

To nie koniec. W ławach poselskich zasiądzie również właściciel Browarów Regionalnych, Marek Jakubiak. Podobnie jak Liroy wystartował z list Kukiz '15. Przedsiębiorca zasłynął z oryginalnych życzeń, które w dniu urodzin złożył Dariuszowi Michalczewskiemu.

"Życzę ci Dariuszu MAMUSI Z FUJARKĄ zamiast PIERSI, będziesz miał co SSAĆ!"

Numerem jeden na poznańskiej liście Platformy Obywatelskiej był Szymon Ziółkowski. Polski lekkoatleta, młociarz, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata. Od dziś poseł na Sejm VIII kadencji.

Prawo i Sprawiedliwość również postawiło na "nowe twarze". Dawny "aniołek Kaczyńskiego"  Anna Krupka dostała się do Sejmu z kieleckiej listy. Natomiast najpopularniejszy nieurzędujący polski premier prof. Gliński dostał tekę Ministra Kultury oraz tytuł wicepremiera.

Jaki będzie nowy Parlament? Tego nie wiemy. Jednak możemy Was zapewnić, że będzie ciekawie!