Przekonało się o tym wiele naszych wokalistek, których udane debiuty nie przyłożyły się na dalsze sukcesy. Oto trzy gwiazdy, które jeszcze niedawno szturmem zdobywały listy przebojów, dziś odeszły w zapomnienie...

• EWELINA FLINTA

Ewelina Flinta w 2002 roku zajęła drugie miejsce w popularnym talent show - "Idol", przegrywając jedynie z Alicją Janosz niewielką różnicą głosów. Rok później, ukazała się jej debiutancka płyta "Przeznaczenie", zawierająca takie przeboje jak "Żałuję" czy "Goniąc za cieniem". Krytycy muzyczni przepowiadali Ewelinie wielką karierę, a ona sama stała się jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Błyskawiczny sukces komercyjny przyczynił się do wydania drugiego albumu "Nie znasz mnie". Pomimo braku pochodzących z niego oczywistych hitów, płyta dotarła do 6. miejsca w Oficjalnym Zestawieniu Sprzedaży OLIS.

W 2008 roku wraz z Łukaszem Zagrobelnym Ewelina zaśpiewała piosenkę "Nie kłam, że kochasz mnie" do filmu "Nie kłam kochanie". Utwór odniósł  wielki sukces w stacjach radiowych, stając się jedną z najczęściej granych piosenek. Mimo tego, że “Nie kłam...” stało się wielkim hitem, to kariera Flinty wyraźnie zwolniła tempo. Unika wywiadów dla stacji telewizyjnych, a jej koncerty mają już tylko charakter lokalny. Ostatnio Flinta wystąpiła w Brodnickim Domu Kultury.  Biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś Ewelina występowała na Festiwalu Woodstock czy najważniejszych festiwalach telewizyjnych w kraju, jej obecne wybory artystyczne mogą zaszokować dawnych fanów.

Poniżej prezentujemy Wam największy hit Eweliny Flinty - "Żałuję":

Czy Ewelina jeszcze kiedyś powróci na scenę w wielkim stylu?!

Czytaj dalej na kolejne stronie! »

 

• SYLWIA WIŚNIEWSKA

Sylwia Wiśniewska była jedną z niewielu polskich wokalistek, którą inspirowały się nastolatki. Już przed muzycznym debiutem mogła się pochwalić sporym doświadczeniem scenicznym. Występowała w Teatrze Syrena, a także pod koniec lat 90. należała do girlsbandu wzorowanego na styl brytyjskiego  Spice Girls - Taboo. Choć zespół nie osiągnął spektakularnych sukcesów, Sylwia jako jedyna wokalistka rozpoczęła karierę solową. W 2000 roku ukazał się singiel "Cała Ty",będący jednym z hitów wakacji. Ostatnia znana piosenka przez nią wydana, "12 Łez", napisana została  przez Kayah i  pochodzi z 2004 roku. Utwór do dziś jest grany w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, a Sylwia niestety stała się artystką jednego przeboju. Do tego pory nie udało jej się powrócić na rynek muzyczny.

Jej strona internetowa przestała funkcjonować, a w internecie brakuje wszelkich informacji związanych z jej dalszą działalnością muzyczną poza faktem, że w 2007 wsparła projekt  "Karimski Club", do którego zaśpiewała. Wszystko wskazuj jednak na to, że Sylwia na dobre zniknęła z polskiego show-biznesu, a szkoda bo miała potencjał.

Posłuchajcie największego hitu Sylwii Wiśniewskiej - "12 łez":

Czytaj dalej na kolejne stronie! »

 

• KASIA CEREKWICKA

Kasia Cerekwicka na tle swoich konkurentek wyróżnia się chęcią działania. Jako jedna z uczestniczek "Szansy na Sukces", nie pozwala o sobie zapomnieć. Choć debiutancki krążek "Mozaika" z 2000 roku nie pozwolił Cerekwickiej zostać zapamiętaną na dłużej przez polską publiczność, udało się to z drugim albumem o tytule "Feniks". Pochodząca z niego piosenka "Na Kolana" o mały włos nie reprezentowała Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku. przegrywając jedynie z "Follow My Heart" grupy Ich Troje. "Na kolana" otworzyło Kasi drzwi do solowej kariery! Kasia Cerekwicka zaczęła zdobywać najważniejsze nagrody muzyczne w kraju, przestając kojarzyć się tylko z byłą chórzystką Edyty Górniak, u której przez wiele lat występowała. Po wydaniu czwartej w swojej karierze płyty, "Fe-Male", Kasia zniknęła na prawie 5 lat. Media donosiły wtedy o problemach wokalistki z depresją oraz o rozstaniu z partnerem.

Cerekwicka stosunkowo niedawno powróciła do studia nagraniowego, gdzie pracuje nad nowym materiałem. Według zapowiedzi wytwórni Sony Music, album ukaże się jeszcze  w tym roku. Czyżby Cerekwicka szykowała powrót w wielkim stylu?! Bardzo możliwe! Tym bardziej, że artystka przyjęła także zaproszenie do trzeciej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Czy to będzie wielki come back?! Przekonamy się już niebawem. Nie ulega jednak wątpliwościom, że w przeciwieństwie do swoich koleżanek z branży, Kasia nie osiadła na laurach i w dalszym ciągu walczy podejmuje się nowych wyzwań artystycznych!

Obejrzyjcie teledysk do hitu "Na kolana" Kasi Cerekwickiej: