Po tacie mam poczucie humoru i dystans do rzeczywistości, po mamie – łatwość nawiązywania kontaktów, twierdzi Zofia Zborowska, 28-letnia absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, aktorka Teatru Polonia i Och-Teatru. A także właścicielka marki modowej Bon Bon (w bluzach z napisem „Pusia” chodzi cała „warszawka”).

Zosia nie chce odcinać kuponów od popularności rodziców, ale nie ma też zamiaru rezygnować z grania tylko dlatego, że hejterzy mogą jej zarzucić wykorzystywanie sławnego nazwiska. „A co, mam je zmienić? A może na siłę pójść na medycynę i zemdleć na pierwszych zajęciach, bo boję się widoku krwi?”, mówi Zosia. Wychowała się w teatrze, na planie i w dubbingu (podkładała głos m.in. do filmów „Wakacje Mikołajka” i „Rechotek”), na studiach pracowała jako barmanka w kultowym klubie Plan B.

Choć w podstawówce trzy razy zdobyła mistrzostwo Polski w stepie, nie znosi rywalizacji, a udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” traktuje jak przygodę, podobnie jak surfing, snowboard i golfa. „Im jestem starsza, tym lepiej traktuję swoje ciało i duszę. Nie piję alkoholu, nie palę papierosów, nie jem mięsa, trenuję, piję cztery litry wody dziennie i mam energię jak ośmiolatka w Disneylandzie”, śmieje się Zosia. Energię dają jej też ludzie. „Kiedy byłam singielką, trzymałam się z chłopakami, teraz mam dwie przyjaciółki, które cenię za lojalność i szczerość”, podkreśla Zosia. Jest też Wieśka, kundelka ze schroniska, której Zosia robi mnóstwo zdjęć.

 

Na instagram (@zborowskazofia) wrzuca też motywujące hasła, selfiki z chłopakiem i zdjęcia z czerwonego dywanu, a na snapchata (@zborosia) szalone filmiki z metamorfoz do programu, plotki z przyjaciółką i swoje codzienne monologi.

„Dzięki mediom społecznościowym mogę ujawnić, że show--biznes to straszna ściema. Na snapie nie robię wyjątków. Pokazuję się w każdej sytuacji. Bez make-upu, tuż po przebudzeniu i dla kontrastu umalowana przez najlepszych ludzi w kraju. Jak księżniczka wyglądasz wtedy, kiedy pracuje nad tobą tabun fachowców”, wyznaje Zosia z właściwym sobie dystansem.

Na początku przyszłego roku zobaczymy ją w filmie „Suka” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz w komedii „Excentrycy” Janusza Majewskiego.