Kim jest Tymek? Z odpowiedzią na to pytanie nie mają żadnego problemu fani polskiego rapu. O autorze hitu "Język ciała" zrobiło się ostatnio jednak głośno także poza środowiskiem hip-hopowym. Wszytko za sprawą jego naprawdę imponującego osiągnięcia. Raper jest obecnie najpopularniejszym polskim wykonawcą w serwisie Spotify. W tym miesiącu Tymek osiągnął rekordowy wynik 1 077 504 słuchaczy i tym samym zdetronizował królującego do tej pory na tej popularnej platformie muzycznej Taco Hemingwaya (1 076 147  słuchaczy). Czas więc najwyższy dowiedzieć się nieco więcej na jego temat.

Kim jest Tymek?

Tymek przyszedł na świat 28 października 1994 roku w Opolu jako Tymoteusz Bucki. Co ciekawe, wychowywał się we Włoszech, dzięki czemu w swojej twórczości operuje dość specyficzną składnią. Do Polski wrócił w 2011 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze jako nastolatek. Jako swoje pierwsze muzyczne inspiracje wymienia takich wykonawców, jak Young Lean, Magik i Paktofonika.

Debiutancki album Tymka pt. "JestemTymek" ukazał się w grudniu 2017 roku. Na polskiej scenie hip-hopowej zrobiło się jednak o nim głośno dopiero w 2018 roku, gdy wystąpił w 6. edycji akcji Młode Wilki. W tym samym roku wydał utwór "Język ciała", który okazał się gigantycznym hitem. Singiel uzyskał status diamentowej płyty, a teledysk do kawałka ma już ponad 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Ogromną popularnością cieszyły się także jego kolejne single "Poza kontrolą", "Rainman" i "Będzie lepiej".

Dyskografię rapera zamyka płyta "Klubowe". W 2020 roku Tymek planuje wydać album o nazwie "FIT".

SPRAWDŹ TEŻ: Nie żyje Michał "Zioło" Ziółkowski. Raper zmarł w wieku 30 lat. Jaka była przyczyna jego śmierci?