Tymon Tymański postanowił zabrać głos w gorącej dyskusji na temat rzekomego homoseksualizmu Fryderyka Chopina, która rozgorzała w mediach po głośnej audycji szwajcarskiego dziennikarza muzycznego. Moritz Weber twierdzi, że z wielu prywatnych listów słynnego kompozytora wynika, że mógł być on gejem. Co więcej, jego zdaniem historycy i biografowie przez lata celowo pomijali je w swoich publikacjach i badaniach, aby wizerunek "polskiej ikony narodowej odpowiadał konserwatywnym normom".

Coming out Tymona Tymańskiego

52-letni artysta, którego widzowie TVN znają z drugiej edycji "Azja Express", przychyla się ku tezie, że Chopin był osobą biseksualną. Przy okazji zdobył się na szczere wyznanie na temat własnej orientacji seksualnej. Tymański wprost przyznał, że jego również pociągają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

- Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby - napisał w piątek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby 

Opublikowany przez Tymon Tymański Czwartek, 26 listopada 2020

To pierwszy raz, gdy Tymański otwarcie powiedział o tym, że jest członkiem społeczności LGBT. Przypomnijmy, że muzyk ma czworo dzieci: synów Lucasa, Kosmę i Teo oraz córkę Lunę. W 2019 roku rozwiódł się z matką dwojga swoich najmłodszych pociech, Marią Bros.

Myślicie, że Tymon Tymański zdecyduje się wkrótce opowiedzieć więcej na temat swojej interesującej przeszłości?

CZYTAJ TEŻ: Tymon Tymański ma nową dziewczynę. Niedawno rozstał się z żoną