To zabieg, który polega na usuwaniu zanieczyszczeń i zamykaniu gruczołów łojowych. Przywraca świeży i zdrowy wygląd. Wykonuje go wiele salonów kosmetycznych.

Jak wygląda oczyszczanie twarzy?

Pierwszym krokiem jest bardzo dokładny demakijaż twarzy. Następnie nakładany jest oczyszczający peeling, który dobiera się do rodzaju cery. Ma on za zadanie oczyścić ją z martwego naskórka. Żeby łatwiej było usunąć zaskórniki, trzeba rozpulchnić skórę pod wapozonem – jest to urządzenie wytwarzające parę wodną. Dzięki niemu bardzo szybko otwierają się pory. Kolejną wykonywaną czynnością jest ręczne usuwanie zanieczyszczeń. Kosmetyczka stara się to robić bardzo delikatnie. Ważne jest to, aby zachowane były wszystkie zasady higieny; zabieg powinien być wykonywany w rękawiczkach. Następnie skóra jest oczyszczana, dezynfekowana i nakładana jest antybakteryjna maska, która ma zamknąć pory. Na koniec aplikuje się odżywczy krem.

Jakie efekty przynosi ten zabieg?

Skóra wygląda na zdrową i świeżą, jest pełna blasku, ma ładniejszy koloryt. Usuwane są zaskórniki, prosaki, drobne przebarwienia. Hamowane jest nadmierne wydzielanie łoju. Poprawia się ukrwienie, przyspieszane jest mikrokrążenie. Zabieg łagodzi stany zapalne, działa antybakteryjnie. Powoduje łatwiejsze wchłanianie substancji aktywnych. Oczyszczanie manualne sprawi, że będziesz mogła cieszyć się piękną i promienną cerą. Jeżeli jesteś zdecydowana na wypróbowanie jego działania, możesz umówić się na wizytę przez LadyTime.pl - serwis gwarantuje szybkie znalezienie kosmetyczki w twojej okolicy!

A inne części ciała?

Zmiany trądzikowe pojawiają się też na innych częściach ciała, zazwyczaj na plecach, ramionach i dekolcie. Zabieg oczyszczania manualnego wygląda podobnie jak w przypadku twarzy, również usuwa ze skóry niewielkie krosty, zaskórniki i inne zmiany. Pamiętajmy o tym, że przez około dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania.