Szymon Hołownia do tej pory należał do jednej z najbardziej skrytych gwiazd stacji TVN. Ta sytuacja jednak zmieniła się wraz z odejściem dziennikarza z programu "Mam talent!". Popularny publicysta i autor książek potwierdził bowiem doniesienia o tym, że myśli o starcie w wyborach prezydenckich. Jak więc przystało na przyszłego kandydata na prezydenta Polski, Hołownia postanowił w końcu zapoznać opinię publiczną ze swoją sytuacją rodzinną. Wyszło na jaw, że żona Szymona Hołowni to ppor. Urszula Brzezińska. Co wiemy o jej życiu prywatnym i zawodowym? Sprawdź poniżej.

Kim jest żona Szymona Hołowni?

Jak czytamy w "Newsweeku", Szymon Hołownia i jego żona Ula na co dzień mieszkają w domu pod Warszawą. Mają dwuletnią córkę Manię. Małżonka Szymona, Urszula Brzezińska, jest pilotem wojskowym. Lata myśliwcami bojowymi MiG-29. Co ciekawe, jest drugą kobietą w polskiej armii, która zasiada za sterami takiego samolotu.

Jak czytamy w "Newsweeku", Hołownia na spotkaniach towarzyskich z innymi żołnierzami z jednostki mówi o sobie żartem "żona pilota".

- Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też jest zwykle jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów - opowiada.

Ciekawy materiał na temat pracy Urszuli Brzezińskiej wyemitowano parę lat temu w "Faktach" TVN. Możecie go obejrzeć poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: Szymon Hołownia potwierdza: "Myślę o starcie w wyborach prezydenckich"