Kariera urodzonej w 1960 r. w Lublinie Urszuli rozpoczęła się jeszcze w latach 70. Wtedy to - w 1977 r. - wygrała główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rok później pojawiła się na opolskiej scenie jako debiutantka - niestety, jej piosenka Umieć Żyć nie zdobyła uznania widzów ani jurorów.

Jednak los odmienił się na początku lat 80. Wtedy to do współpracy z Urszulą został zaproszony Romuald Lipko, związany z Budką Suflera. To zasługa dziennikarza muzycznego Jerzego Janiszewskiego. Dzięki temu popularność w Polsce zdobyły piosenki takie jak Luz, Blues, w Niebie Same Dziury, Fatamorgana '82 czy Bogowie i Demony.

Później występy z Budką Suflera ugruntowały jej pozycję na rynku, podobnie jak przebój Dmuchawce, Latawce Wiatr, okrzyknięty przebojem 1983 r. W tym samym roku na rynku ukazał się jej debiutancki album. Kolejne lata przyniosły takie przeboje, jak Malinowy Król, Próba Sił, Baw Mnie czy Sweet, Sweet Tulipan.

Renesans jej twórczości to lata 90. XX wieku. W 1996 r. na listy przebojów trafił jej hit Na Sen, który promował wydawnictwo Biała Droga. Album okazał się największym hitem w jej karierze, dzięki niemu powrót Urszuli na szczyt uznano za niezwykle udany, sprzedał się on w łącznym nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy. Pochodzi z niego jeszcze m.in. słynne Niebo Dla Ciebie.

Natomiast 23 listopada 1998 r. odbyła się premiera krążka Supernova. Przyniósł on jeden z największych hitów tamtych lat, utwór Anioł Wie oraz nową wersję piosenki Rysa na Szkle

We wrześniu 2005 r. na rynek trafił jej singiel Dziś Już Wiem, który zdobył w kraju naprawdę dużą popularność. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Królowe Polskiej Sceny Kiedy i Dziś: Zobacz, jak się zmieniały największe Polskie Divy

Życie osobiste Urszuli było pełne zarówno pięknych, jak i smutnych chwil. Przez wiele lat tworzyła związek z muzykiem i kompozytorem Stanisławem Zybowskim. Poznali się w 1985 r. przy okazji współpracy z Budką Suflera. Doczekali się syna Piotra, urodzonego 2 lata później. Po śmierci muzyka 21 listopada 2001 r. w Warszawie u boku Urszuli pojawił się młodszy o 20 lat Tomasz Kujawski. Owocem ich relacji jest syn Szymon, urodzony w 2003 r. 

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o twarzy Urszuli. Wydaje się, że czas obchodzi się z 56-letnią wokalistką wyjątkowo łagodnie. Jak myślicie: to efekt diety, ćwiczeń oraz genów czy może Urszula stosuje jakieś zabiegi, które mają na celu zapewnienie jej skórze witalności i sprężystości?

Zobaczcie w naszej galerii archiwalne oraz aktualne zdjęcia wokalistki. Faktycznie widać dużą zmianę?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Urszula wciąż zarabia fortunę