Matka Vanessy Bryant udzieliła wywiadu hiszpańskiej telewizji Univision, w którym zapłakana opowiedziała, jak to córka miała zmusić ją do wyprowadzenia się z domu. Sofia Laine wyznała, że po śmierci Kobego Bryanta 38-latka zażądała też od niej zwrotu samochodu, który wcześniej jej podarowała. Wypowiedź obiła się szerokim echem w mediach, a jej słowa cytują dziś najważniejsze tytuły na całym świecie. Do wywiadu postanowiła odnieść się Vanessa Bryant, która wyznała, że nie wszystko jest takie czarno-białe, jak to przedstawiła jej matka.

Matka Vanessy Bryant oskarża ją o wyrzucenie z domu

- Mój mąż i córka zmarli nagle, a mimo to moja matka ma czelność udzielać wywiadu telewizji, wypowiadając się o mnie w negatywny sposób i roniąc łzy z powodu samochodu i domu, który nie były jej. Na okoliczność wywiadu wyniosła z domu całą swoją diamentową biżuterię i drogie meble po to, żeby wyglądać na potrzebującą. Mój mąż i ja wspieraliśmy ją finansowo przez ostatnie 20 lat i nadal to robię, a oprócz tego wypłacam jej comiesięczne alimenty - napisała Vanessa Bryant w oświadczeniu przesłanym do redakcji "People".

Vanessa Bryant wyznała, że jej matka nie okazała jej fizycznego ani emocjonalnego wparcia po śmierci męża. 

- Moja matka po śmierci mojego męża, wbrew doniesieniom, nie wspierała mnie ani moich córek. Teraz widzę, co jest dla niej najważniejsze i bardzo mnie to boli. Mam nadzieję, że nasze "publiczne pranie brudów" na tym się zakończy - dodała.

Przypomnijmy, że gwiazda NBA - Kobe Bryant i jego 13-letnia córka Gianna zginęli w styczniu 2020 roku w katastrofie helikoptera wraz z siedmioma innymi osobami. Wszyscy byli w drodze na trening koszykówki.