Vienna House Mokotow Warsaw zlokalizowany jest w biznesowej dzielnicy Warszawy (na Służewcu, niedaleko lotniska), ale zdecydowanie odbiega od standardów typowego hotelu dla biznesu. Potwierdzają to postaci świata kultury, które odwiedziły obiekt i zachwycili się jego wnętrzami.

11 kwietnia 2019 r. w oficjalnej gali otwarcia hotelu wzięli udział m.in. Paulina Smaszcz-Kurzejewska, Andrzej Pągowski, Marek Kaliszuk, Ivs Alter czy Ryszard Rembiszewski. Imprezę poprowadziła Monika Morozowska, a diwa Izabela Kopeć zaprezentowała fragment swojego autorskiego projektu House Opera Diva.

Smaszcz-Kurzajewska tak zachwyciła się wnętrzami obiektu, że postanowiła zrealizować w nim swój projekt - „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać.” W Vienna House Mokotow Warsaw odbyła się m.in. finałowa sesja zdjęciowa oraz bankiet koronujący projekt, na którym pojawił się również Łukasz Jemioł.

Warszawski hotel Vienna House gościł również silne i mądre kobiety podczas autorskiego spotkania w związku z premierą nowego wydania „Własnego Pokoju” z esejem Virginii Woolf. Martyna Wojciechowska, Ewa Woydyłło, Sylwia Chutnik i Karolina Sulej dyskutowały o niezależności, kobiecości i poszukiwaniu „własnego pokoju”. Z kolei Beata Tadla, Piotr Ligienza i Anna Oberc odwiedzili hotel podczas premiery nowej marki kosmetycznej Arganicare.

„Vienna House Mokotow Warsaw to miejsce, które wymyka się ze wszelkich kategoryzacji. Z jednej strony to hotel biznesowy, gdzie śpieszący się podróżujący mogą naładować akumulatory z dala od tętniącego życiem centrum miasta. Z drugiej zaś to właśnie tętniące życiem miejsce, które przyciąga miłośników wyrafinowanego designu, poszukujących ciekawych przestrzeni do swoich projektów czy spotkań" - podkreśla Marta Karteczka, dyrektor generalna hotelu. - „Lobby jest jak tętniący życiem salon, restauracja Greenhouse - jak szklarnia, a zaciszny taras – jak włoska piazza. Można się tu poczuć jak w domu” – dodaje.

W Vienna House Mokotow Warsaw wszystko zostało przemyślane i zaprojektowane z myślą o komforcie gości. Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec. Betonowe i stalowe elementy tworzą industrialny wystrój i współgrają z ocieplającą wnętrza bujną zielenią, dużymi oknami od podłogi do sufitu oraz naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Nie brakuje unikatowych perełek designu, takich jak lampy z kolekcji Gras czy wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6.

Restauracja Greenhouse jest „zielona” nie tylko z nazwy. Menu bazuje na świeżych produktach od lokalnych producentów – zarówno jeżeli chodzi o roślinne, jak i mięsne specjały. Specjalnością są steki grillowane w 800 stopniach z lokalnej wołowiny, która leżakuje w specjalnej lodówce. Na szybki lunch biznesowy restauracja serwuje modne bowls bazujące na zbożach i świeżych warzywach.

Śniadania to znak rozpoznawczy Vienna House. Są inspirowane wizytami na rynku, gdzie kupuje się sezonowe produkty i lokalne specjały. O poranku goście mogą skosztować domowych marynowanych warzyw i dżemów, kiszonek, regionalnego pieczywa oraz aromatycznej kawy z ekspresu.

Dowiedz się więcej o Vienna House Mokotow Warsaw>>