Viki Gabor jest teraz na ustach wszystkich. Wykonawczyni utworu "Superhero" wygrywając Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach sprawiła, że Polska zapisała się na kartach historii jako jedyny kraj, który zdobył Grand Prix konkursu dwa razy z rzędu. Czas więc najwyższy dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Ile ma lat? Skąd pochodzi? Kim są jej rodzice? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już teraz poniżej.

Viki Gabor - wiek, pochodzenie

Wiktoria Gabor jest Polką pochodzenia romskiego. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 urodziła się 24 lipca 2007 roku w Hamburgu - w tym roku skończyła więc 12 lat. Krótko po narodzinach przeprowadziła się z rodziną z Niemiec do Polski, a następnie do Wielkiej Brytanii, gdzie spędziła siedem lat życia. Następnie ponownie przeniosła się do Polski. Aktualnie Viki mieszka w Krakowie, a dokładnie w Nowej Hucie.

Viki Gabor - rodzice, rodzeństwo

Viki Gabor twierdzi, że talent wokalny odziedziczyła po muzykalnych rodzicach Romach. Przyznaje, że w kwestii gustu muzycznego bardziej wdała się w swojego ojca, który, tak jak ona, jest miłośnikiem nowoczesnych brzmień. Młoda piosenkarka ma o cztery lata starszą siostrę która także zajmuje się muzyką. Melisa Gabor jest kompozytorką i autorką tekstów piosenek.

Zobacz zdjęcia rodziców i siostry Viki Gabor w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Sprawdź dokładne wyniki