Viola Kołakowska funkcjonuje w mediach głównie jako kobieta Tomasza Karolaka i matka jego dzieci. Wokół niej i aktora pojawia się mnóstwo plotek, a ona sama jest często przedstawiana jako ofiara lub zdesperowana kobieta. Była modelka i aktorka postanowiła odnieść się do tych informacji w programie "Na językach" Agnieszki Szulim.

Viola zwróciła uwagę na to, że obecnie nikt nie pamięta, że kiedyś sama robiła karierę, była modelką i grała w filmach. Podkreśliła, że z całą pewnością "nie przyczepiła się do Tomasza Karolaka", bo poznała go na planie "Kryminalnych", gdy on jeszcze był mało znany. Jego popularność wzrosła po serialu "39 i pół", a wtedy już na świecie była ich córeczka. Viola Kołakowska powiedziała również, że Tomasz Karolak jest bardzo niezależnym człowiekiem, dlatego nigdy nie mogłaby do niczego go zmusić.

Przy okazji Viola Kołakowska zapewniła także, że Tomasz Karolak jest świetnym ojcem, który potrafi zaciekawić swoje dziecko. Ona sama także zawsze może na niego liczyć, bo jest dobrym człowiekiem. Partnerka aktora zauważa, że ludzie źle ją postrzegają, ponieważ nie potrafią zrozumieć relacji, którą tworzy wraz z Tomaszem.

- Jesteśmy razem, ale nie jesteśmy razem w konwencjonalny sposób. Mówimy pewną prawdę, a inni tej prawdy nie akceptują, nie rozumieją. (...) Ludzie inaczej interpretują rzeczy, które my opowiedzieliśmy. Ta historia została potraktowana jako coś złego, nienormalnego i niedobrego. Każdy z nas ma prawo do realizowania swojego życia w taki sposób jak chce, by ono wyglądało. My tak funkcjonujemy i nam jest ok - powiedziała Viola w programie "Na językach".

Viola Kołakowska podkreśliła także, że jest szczęśliwa i zadowolona. Nie ma zamiaru także "kopać Karolaka w tyłek", jak zasugerowała jej Agnieszka Szulim. - Gdybym tak myślała, to bym dawno to zrobiła. Nie chodzi oto, żeby kogoś kopać w tyłek. Szanuję jego zdanie i myślę, że on też szanuje moje poglądy. Gdzieś się w tym fajnie odnajdujemy - powiedziała Viola.

<<"Para-nie-para" - przeczytaj ekskluzywny wywiad z Violą Kołakowską i Tomaszem Karolakiem>>