Viola Kołakowska w ostatnim czasie słynie ze swoich dość kontrowersyjnych wypowiedzi i teorii spiskowych nt. koronawirusa. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że jest przeciwniczką obowiązkowych szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Modelce nie podobają się również działania polskiego rządu w walce z COVID-19, które jej zdaniem działają jedynie na korzyść władzy, a nie obywateli. Tym razem 42-latka postanowiła skrytykować postawę ministra zdrowia. 

Viola Kołakowska w ostrych słowach o ministrze zdrowia 

- Okrada nas i niszczy nasze życie, a sam świetnie uposażony jest i zabezpieczony... Jak to jednak możliwe, żeby polityk, minister w dodatku, był suwerenem, czyli takim, którego prawo nie obowiązuje - napisał Viola Kołakowska na swoim InstaStories obok zdjęcia Łukasza Szumowskiego w szatach Zakonu Maltańskiego.  

W dalszej części wpisu finalistka programu "Agent-Gwiazdy" nazwała szefa resortu zdrowia "jaszczurem", który chce "psychicznie wykończyć nasze dzieci". Tymi słowami Kołakowska wyraziła swój sprzeciw wobec zamykania szkół w czasie pandemii koronawirusa. 

- Jakby tego wszystkiego było mało, to jeszcze karmi nas takimi rewelacjami. Zaczynam się zastanawiać, nad tym, czy aby ten jaszczur nie chce wykończyć psychicznie naszych dzieci. Nie wiem jak wy, ale ja na to nie pozwolę! Żeby nasze dzieci nie mogły się uczyć, żeby je przetrzymywać w domu i patrzeć jak gasną. Nie pozwólmy na zamykanie szkół naszym dzieciom. Nie pozwólmy na zniszczenie im ich świata i najważniejszych dla nich relacji z rówieśnikami, to dzięki temu się rozwijają i wzrastają… Kształtują horyzonty, poznają swoje granice i tworzą społeczności. To do nich należy przyszłość tego świata. Mam wrażenie, że ktoś chce go zniszczyć u podstaw - tłumaczy.

Według najnowszych danych w Polsce koronawirusa potwierdzono dotąd u ponad 26 tys. osób. 

ZOBACZ TAKŻE: Viola Kołakowska w ostrych słowach o Marcelinie Zawadzkiej: "Owieczka na smyczy przyklaskująca propagandzie"