Biografia Violetty Villas to praktycznie gotowy materiał na pasjonujący scenariusz filmowy. Nic więc dziwnego, że pierwsze doniesienia o planach stworzenia filmu o życiu prywatnym i karierze sławnej polskiej śpiewaczki pojawiły się już zaraz po śmierci gwiazdy w 2011 roku. Od tamtej pory też w mediach regularnie przewijają się nazwiska artystek, które miałaby wcielić się w tę niezwykle fascynującą, ale także bardzo kontrowersyjną, ikonę polskiej estrady.

Już na początku 2015 roku tabloidy donosiły, że rolę Violetty Villas zaproponowano Margaret. Pomysł spotkał się z raczej entuzjastycznymi reakcjami fanów - młoda piosenkarka jest nie tylko całkiem podobna do Villas z lat młodości, ale także ma obycie ze sceną. Dwa lata później media obiegła informacja, że Margaret jednak nie weźmie udziału w projekcie. Wyzwanie aktorskie, jakim było wcielenie się w charyzmatyczną wokalistkę, miało rzekomo ją przerosnąć. Na castingu do roli Villas widziana była ponoć także Anna Ilczuk, aktorka znana z "Pierwszej miłości" i "Świata według Kiepskich". To jednak nie na nią ostatecznie postawili twórcy.

Kto zagra Violettę Villas?

Jak donosi Pudelek, powołując się na swojego informatora, producenci filmu biograficznego o Violetcie Villas obsadzili w głównej roli Michalinę Olszańską. 26-letnia aktorka ma na swoim koncie role w takich produkcjach, jak pierwszy polski serial Netflixa "1983" oraz w takich głośnych filmach, jak "Córki dancingu", "Operacja Bazyliszek", "Anatomia zła" oraz "Ja, Olga Hepnarova", za którą w 2017 roku dostała nagrodę Czeskiego Lwa dla najlepszej aktorki.

Zobacz zdjęcia Michaliny Olszańskiej i Violetty Villas w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Agnieszka Chylińska kiedyś i dziś - zobacz stare i nowe zdjęcia gwiazdy [FOTO]