Virginie Viard zastąpi Karla Lagerfelda w Chanel. Francuski dom mody oficjalnie ogłosił, że doradczyni i prawa ręka projektanta, która współpracowała z nim przez ponad trzydzieści lat, przejmie po nim stery. Viard swoją przygodę z modą zaczynała jako stażystka w 1987 roku, w dziale zdobień domu mody Chanel. Obecnie zarządza siedmioma pracowniami i nadzoruje kolekcje prezentowane podczas tygodni mody. Jest również odpowiedzialna za rozwijanie linii zegarków Chanel. Plotki o tym, że Virginie Vard zastąpi Karla Lagerfelda zaczęły się już w styczniu, kiedy po ostatnim pokazie kolekcji haute couture w Paryżu, to ona wyszła ukłonić się zebranym gościom.

Kto zastąpi Karla Lagerfelda w Chanel?

Kto będzie nowym dyrektorem kreatywnym Chanel? Wybór padł na Virginie Viard, bliską współpracowniczkę Karla Lagerfelda. Virginie Viard nazywana była "prawą ręką cesarza mody". Projektantka w wywiadach nie ukrywała, że ją i Karla Lagerfelda łączyły bardzo bliskie relacje. Viard i Lagerfeld byli w nieustannym kontakcie i rozmawiali ze sobą non stop, nawet w środku nocy.

 „Karl przesyła mi swoje szkice przez telefon w środku nocy. Świetnie do siebie pasujemy” - mówiła Viard.

ZOBACZ TEŻ: KARL LAGERFELD nie żyje. Wybitny projektant zmarł w wieku 85 lat

Karl Lagerfeld potwierdzał, że Virginie Viard jest dla niego nie tylko bliską współpracowniczką, ale przede wszystkim oddaną przyjaciółką, a relacja z nią była dla niego kluczowa. Liczył się z jej zdaniem, jak z niczyim innym.

Chanel w swoim oficjalnym oświadczeniu pisze, że stanowisko dyrektor kreatywnej przydzielił Virginie Viard, Alain Wertheimer, czyli główny CEO Chanel. 

Zobacz zdjęcia Virginie Viard i Karla Lagerfelda w GALERII --->