Harlan Coben, jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, w swoich powieściach uwielbia eksplorować temat niedokończonych zbrodni z przeszłości. Podobno kiedy wydał pierwszą książkę, powiedział, że właśnie spełniło się jego marzenie, ale tylko w 80 procentach. Bo pisanie książek, których nie można przełożyć na język filmu, nie ma sensu. Dzisiaj może mówić o pełnym sukcesie – wydaje kolejne bestsellery, po które sięgają reżyserzy, szukający inspirujących historii. Po fenomenalnym "The Staranger" czy "Safe", "W głębi lasu", to kolejny wspólny projekt Netflixa i Harlana Cobena (podobno autor podpisał już umowę na 14 produkcji – nie tylko seriali, ale też filmów).

"W głębi lasu" dostępny jest już od jakiegoś czasu na międzynarodowej platformie i poza entuzjastycznymi głosami od polskich krytyków – zdobywa uznanie na całym świecie. Być może to zapowiedź rozkwitu kariery grających w nim aktorów. Poza znakomitymi, znanymi już doskonale m.in. Agnieszką Grochowską, Grzegorzem Damięckim czy Jackiem Komanem, obserwujemy też młodych adeptów zawodu, takich jak Hubert Miłkowski czy Wiktoria Filus. Fabuła serialu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: 1994 i 2019 rok. Przed laty na letnim obozie dla nastolatków beztroską sielankę przerywa tajemnicza śmierć kilku jego uczestników. Echa tamtych wydarzeń powracają w najmniej oczekiwanym momencie i pozwalają zrozumieć, że ludzie, których do tej pory bohaterowie traktowali jako najbliższych, tak naprawdę są ich wrogami. Kto zabijał w lesie przed laty? I dlaczego mimo śledztwa – wciąż pozostaje na wolności? Czy karierę prokuratora, który próbuje dowieść prawdy, jest w stanie zepsuć dociekliwość i walka o sprawiedliwość?

Serial w reżyserii Bartosza Konopki łączy elementy romansu, tragedii rodzinnej, kryminału, a nawet – dramatu sądowego. Mimo nagromadzenia środków, bohaterów i historii – opowieść jest przejrzysta i zrozumiała, a fabuła poprowadzona w taki sposób, że nie sposób nie kliknąć"następny odcinek", gdy kończy się ten, który obecnie oglądamy.

Przypomnijmy, że jedną z bohaterek najnowszego numeru magazynu "Gala" będzie gwiazda serialu "W głębi lasu", Agnieszka Grochowska.

ZOBACZ TAKŻE: HARLAN COBEN zachwycony polskimi aktorami z serialu "W głębi lasu". Ma apel do zagranicznych widzów