NECKER ISLAND 

Kate Winslet chwali sobie wakacje na jednej z karaibskich wysp należącej do brytyjskiego biznesmena Richarda Bransona. Nie tylko zresztą ona. Na Necker Island – wyspa kosztowała milionera 293 mln dolarów – bywała księżna Diana, ale po jej śmierci ekskluzywny kurort stał się targowiskiem próżności i megaimprezownią z wyścigami skuterów wodnych prowadzonych przez nagie modelki. Noc w tamtejszym hotelu kosztuje ok. 1,8 tys. dolarów, na dłuższy pobyt stać jest więc niewielu. Amerykańska gwiazda jest jednak prywatnym gościem właściciela wyspy i wakacje spędza w jego rezydencji. Właśnie tam pod koniec tegorocznych wakacji Winslet przeżyła horror. W nocy wybuchł pożar. Aktorka w ostatniej chwili uciekła z płonącej willi. To były niezapomniane wakacje.

MUSHA CAY 

David Copperfield oprócz wyjątkowych zdolności iluzjonistycznych, ma również talent do interesów. Inwestycja na Musha Cay, jednej z wysepek należącej do archipelagu Bahama, jest tego najlepszym świadectwem. W kurorcie Copperfielda za dzień pobytu trzeba zapłacić ponad 10 tys. dolarów. Słynny magik z myślą o bogatych przyjaciołach przygotował pas startowy i dyskretną przystań. Paparazzi nie mają szans tam się dostać.

SAFARI

Rezerwat dzikich zwierząt w południowej Botswanie Mokolodi Nature Reserve odwiedzili wyjątkowi goście. Książę William i Harry wsparli tym samym kluczowe cele rezerwatu w ochronie zwierząt i środowiska. Brytyjscy książęta jeździli po Mokolodi, która zajmuje 30 km kw., i podziwiali dzikich mieszkańców rezerwatu. Wreszcie mogli z bliska przyjrzeć się gepardom.

KENIA

Demi Moore i Asthon Kutcher w 2009 roku podczas wakacji w Kenii odwiedzili Sambura National Reserve. Ich największą uwagę przykuły słonie. Przy okazji słynna para zwróciła uwagę światu na ginące gatunki. Połączyli przyjemne wakacje w luksusowych hotelach z pożyteczną działalnością. Chwali się!

SKORPIOS

W 2010 roku Giorgio Armani odkupił wyspę na Morzu Śródziemnym za 190 mln dolarów od wnuczki bilionera – słynnego greckiego armatora i męża Jacqueline Kennedy – Arystotelesa Onassisa. Kształtem przypomina skorpiona i jest niemal bezludna. Poza luksusową willą kreatora mody i kortami tenisowymi porośnięta jest gęstym lasem. Gwarancja spokoju!

CONSTANCE HALAVELI RESORT

Stałą wielbicielką ekskluzywnego spa na Malediwach jest Catherine Zeta-Jones, która wynajmuje najbardziej luksusową willę z 8 sypialniami. Constance Halaveli resort to raj dla wielbicieli naturalnej odnowy biologicznej. Wszystkie zabiegi robione są na bazie ręcznie wykonanych olejków eterycznych i pilingów. Klimat regionu Oceanu Indyjskiego sprawia, że wiele gwiazd uwielbia tutaj odpoczywać. Cena wynajmu apartamentu zapiera dech w piersiach.

ANANDA SPA

Kurort położony u podnóży Himalajów oferuje 79 zabiegów na ciało i twarz. Wszystkie łączą prastare hinduskie terapie z nowoczesnymi technologiami – koszt zabiegów upiększających jest równie nowoczesny. Tydzień ekskluzywnej odnowy kosztuje nawet 30 tys. dolarów. Uma Thurman bywa tam nawet dłużej.

BLUE LAGOON

Spa geotermalne w Islandii to kompleks basenów z leczniczą wodą i licznymi zabiegami przeprowadzanymi na świeżym powietrzu. Ulubione miejsce wypoczynku modelki Claudii Schiffer, która jest zachwycona maseczkami odmładzającymi z krzemionki i glonów. Cena takich zabiegów sięga nawet 12 tys. dolarów.

PALM ATLANTIS

Sześciogwiazdkowy kurort w Dubaju jest jednym z najbardziej ekskluzywnych spa na świecie. 1539 pokoi i 16 tys. m kw. parku wodnego przyciąga gwiazdy. Aktorka Mischa Barton lubi to miejsce również ze względu na... delfiny. Goście mogą pływać w ich towarzystwie w przyhotelowym basenie. Podczas otwarcia kurortu w 2008 roku zużyto 100 tys. fajerwerków, siedem razy więcej niż podczas uroczystego otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

REJS PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

Ekskluzywny jacht to jest to! Kate Moss do tego stopnia lubi tę formę relaksu, że nawet miesiąc miodowy z Jamie Hince'em spędziła na rejsie wzdłuż wybrzeży Hiszpanii. Nie ma nic lepszego od wylegiwania się w słońcu i beztroskich skokach do wody, zwłaszcza kiedy można wydać 8 tys. euro na dobę za wynajęcie jachtu.

REJS DO ST. TROPEZ

Jack Nicholson wie, jak sprawić przyjemność przyjaciołom. 74-letni aktor zabrał ich w ekskluzywny rejs, a niekończąca się impreza i wodne szaleństwa sprawiły, że jacht rzadko dobijał do portu. Pozazdrościć kondycji...