Wprowadzenie pozytywnych zmian w waszą codzienną rutynę to zawsze dobry pomysł. Wyrabianie w sobie dobrych nawyków jest przecież tak samo ważne, jak sumienne chodzenie do szkoły i odrabianie prac domowych, czy kariera zawodowa. Sprawdź koniecznie, co powinnaś zrobić, aby życie twojej rodziny toczyło się w duchu eko.

Eko-rodzina. Jakie zdrowe nawyki warto wprowadzić?

Ekologiczny styl życia nie jest modą - jest jedynym sposobem na to, aby nasze dzieci mogły w przyszłości cieszyć się czystą planetą. Niestety, często jesteśmy zabiegani lub rozkojarzeni, robimy zakupy w pośpiechu - zapominamy o tym, żeby nosić ze sobą materiałową torbę albo kupujemy produkty w jednorazowych plastikowych opakowaniach zamiast tych na wagę, a te na wagę umieszczamy w foliowych woreczkach... I choć na co dzień o tym nie myślimy, to naprawdę ogromna ilość plastiku, którym dosłownie zalewamy planetę. Jest jedno słuszne rozwiązanie - należy działać! Postępować w duchu eko i zarażać tym innych, zwłaszcza najmłodszych.

"Kosmiczne Wyzwanie" to kampania, której ambasadorem jest znany i lubiany aktor, Tomasz Kot. Akcja jest odpowiedzią polskiej marki Dafi na postępującą destrukcję planety spowodowaną przez konsumpcyjny styl życia. Jej celem jest szerzenie wiedzy ekologicznej i popularyzacja wprowadzania w życie rodzin niewielkich zmian, mających znaczący wpływ na przyszłość Ziemi. Kampania promuje wielorazowe produkty do filtrowania wody z kranu, czyli butelki i dzbanki filtrujące wodę.

Ta niewielka zmiana, jaką jest rezygnacja z butelek jednorazowych na rzecz butelek i dzbanków filtrujących wodę, to ważny krok w stronę redukcji jednorazowych opakowań. To także odpowiedzialne działanie, które powinno być normą po to, by nasze dzieci mogły za kilkanaście lat cieszyć się zieloną planetą.

W portfolio marki Dafi każdy z członków rodziny bez problemu znajdzie produkt, który zaspokoi jego codzienne potrzeby. Mama i tata z pewnością docenią dzbanki i filtry do wody, niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w butelki Soft dostępne w 3 pojemnościach (0,3, 0,5 oraz 0,7 l) i wielu kolorach - klastycznych i niestandardowych. Nowością, która zdecydowanie trafi w gusta najmłodszych, jest limitowana edycja butelek filtrujących z logo hitowej animacji pt. "Psi Patrol". Do limitowanej butelki Dafi Soft dodawany jest gratis - zestaw 27 naklejek z bohaterami "Psiego Patrolu".

Szczególną uwagę warto zwrócić na kolejną nowość marki Dafi. To butelka Solid - pierwszy produkt filtrujący wodę wykonany z wytrzymałego, innowacyjnego materiału, jakim jest Tritan®. Butelka wyposażona jest w wymienny filtr węglowy – w 100% naturalny, wykonany z łupin kokosa. Dzięki niemu woda smakuje lepiej, a zawarte w niej cenne pierwiastki (m.in. wapń i magnez) pozytywnie oddziałują na nasz organizm.

Niekwestionowaną zaletą butelki Solid jest lekkość i poręczność. Występuje w dwóch pojemnościach - 0,5 i 0,7 l, dzięki czemu sprawdzi się w wielu sytuacjach. Bez problemu zmieści się w tornistrze, teczce taty, czy maminej torebce. Możecie zabrać ją wszędzie i zapomnieć o kupowaniu wody w jednorazowych opakowaniach. 

Pamiętaj - wybierając produkty renomowanych firm, wspomagasz inwestycje w działania proekologiczne oraz inne ważne dla społeczeństwa inicjatywy. Firmy oferujące tzw. podróbki ze względu na oszczędność funduszy i chęć większego zarobku, nie angażują się społecznie.

* https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2017/11/sst_infografika.jpg ** https://www.businessinsider.com/plastic-in-ocean-outweighs-fish-evidence-report-2017-1?IR=T