Małgorzata Szumowska powalczy o Złotego Lwa. Nowy film polskiej reżyserki, do którego scenariusz współtworzył Michał Englert, zakwalifikował się do konkursu głównego festiwalu w Wenecji. Główną rolę w "Śniegu już nigdy nie będzie" zagrał Alec Utgoff - brytyjski aktor o ukraińskich korzeniach, którego widzowie Netflixa doskonale znają z trzeciego sezonu hitowego serialu "Stranger Things".

"Śniegu już nigdy nie będzie" - opis nowego filmu Szumowskiej

Tytuł nowego dzieła Szumowskiej i Englerta pierwotnie brzmiał "Wonder Żenia" i nawiązywał do imienia głównego bohatera. "Śniegu już nigdy nie będzie" opowiada o imigrancie z Ukrainy, który zdobywa w Polsce posadę masażysty na strzeżonym osiedlu. Mężczyzna szybko staje się nieprawdopodobnym źródłem inspiracji - i pożądania - dla swoich bogatych klientów, a także ich powiernikiem.

Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. (...) Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od gorszego świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich- czytamy w opisie filmu.

"Śniegu już nigdy nie będzie" - obsada

Obok aktora znanego z roli doktora  Alexeia w "Stranger Things 3" w "Śniegu już nigdy nie będzie" wystąpiły gwiazdy polskiego kina i telewizji: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.

Małgorzata Szumowska zalicza się do grona najbardziej utytułowanych i docenionych w kraju i za granicą polskich twórców filmowych. Reżyserka, scenarzystka i producentka ma na swoim koncie już kilkadziesiąt prestiżowych nagród, w tym cztery statuetki zdobyte na Berlinale, cztery Orły i dziewięć nagród Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

ZOBACZ TEŻ: Netflix na sierpień 2020. Co nowego w serwisie? Oto pełna lista premier