Weronika Książkiewicz pojawiła się wczoraj na premierze spektaklu "Pozytywni" w teatrze Tomasza Karolaka. Przedstawienie odbyło się w ramach kampanii Projekt TEST, której celem jest złamanie tabu, które narosło w naszym społeczeństwie wokół HIV. 

Weronika Książkiewicz wyznała, że nie raz badała się na obecność wirusa HIV we krwi. Aktorka twierdzi, że takie badania powinny być normą dla każdego Polaka.

  - Moim zdaniem to jest obowiązek i każdy powinien takie badania robić, zwłaszcza jeśli są różnego rodzaju zabiegi, podczas których jest styczność z krwią. Ja robiłam taki test kilkukrotnie i to nie jest wstyd przyznać się do tego. Wręcz przeciwnie –powinniśmy się tym chwalić - powiedziała Weronika Książkiewicz w rozmowie z serwisem Jastrzabpost.pl.

W kampanię PROJEKT Test od lat zaangażowani są znani polscy artyści, którzy wspólnie ze środowiskiem medycznym, partnerami kampanii oraz patronami medialnymi uświadamiają polskie społeczeństwo na temat problematyki związanej z tymi chorobami. W akcje zaangażowali się m.in. Marta WierzbickaGrażyna Wolszczak, Kasia Sokołowska, Urszula Dębska czy Ada Fijał.

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Gwiazdy za kulisami charytatywnej sesji zdjęciowej "Pozytywni" [FOTO]