Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska poleciały na Sycylię, by wziąć udział w festiwalu filmowym odbywającym się w Taorminie. Polskie aktorki promowały tam nowy film ze swoim udziałem - "Znajdę Cię" ("Music, War and Love" - tytuł oryginalny) w reżyserii Marthy Coolidge. Polki zagrały w nim u boku znanych zagranicznych aktorów, m.in. Stellana Skarsgårda i Stephena Dorffa (gwiazdy ostatniego sezonu serialu HBO "Detektyw"). Ale w filmie nie zabrakło też innych polskich gwiazd!

Taormina Film Fest to jeden z najstarszych europejskich festiwali filmowych, w tym roku odbył się już po raz 65. To właśnie tam premierowo pokazano film "Znajdę Cię". Po jego projekcji widzowie podeszli do twórców ze łzami w oczach, ściskali reżyserkę, scenarzystkę oraz aktorów. W tym gronie docenionych znalazły się Rosati i Kożuchowska. Polskie aktorki pozowały też na czerwonym dywanie. Obie wyglądały bardzo elegancko!

W "Znajdę Cię" wystąpili także inni Polacy, m.in. Maciej Zakościelny, Jacek Braciak, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Monika Dryl czy Kamil Kula. Akcja filmu rozgrywa się w latach 30-tych oraz w okresie II wojny światowej. Jak czytamy w serwisie Onet Film, "to opowieść o wielkiej romantycznej miłości, przyjaźni na całe życie i niesamowitej mocy drzemiącej w muzyce". Głównymi bohaterami są Robert i Rachel. Gdy się poznają, są dziećmi, mieszkają w Łodzi lat 30-tych i oboje marzą o karierze muzycznej. Rozdziela ich wojna. Mimo że tracą ze sobą kontakt, Robert postanawia odnaleźć przyjaciółkę z dzieciństwa.

Zobacz w naszej GALERII, jak na festiwalu w Taorminie zaprezentowały się Weronika Rosati i Małgorzata Kożuchowska