Związek Weroniki Rosati i Piotra Adamczyka był pilnie strzeżonym przez aktorów sekretem. Cała polska dowiedziała się o relacjach łączących parę dopiero wtedy, gdy prowadzony przez Adamczyka samochód wpadł do rowu, a w wyniku tego wypadku Rosati doznała poważnego urazu nogi.

Aktorka do tej pory nie wróciła do pełnej sprawności, a w wywiadzie udzielonym po rozstaniu jednemu z magazynów przyznała, że jej problemy zdrowotne okazały się zbyt dużym ciężarem dla jej związku z Adamczykiem.

Ponieważ jednak to aktor spowodował wypadek,Weronika Rosati nie chciała oficjalnie oskarżać go o uszczerbek na jej zdrowiu. Gwieździe przysługuje wprawdzie oficjalnie odszkodowanie, ale do tego, by je otrzymać, Piotr Adamczyk musiałby podpisać "oświadczenie sprawcy wypadku". Do tego wciąż jednak nie doszło.

W rozmowie z "Super Expressem" prawnik gwiazdora zapewnia jednak, że Adamczyk czuł się odpowiedzialny za problemy swojej ukochanej i wydał na jej leczenie fortunę.

- Nieprawdą jest, że pan Piotr Adamczyk odmówił podpisania "oświadczenia sprawcy wypadku", albowiem nigdy nikt nie zwrócił się do niego z prośbą o takowe oświadczenie. Piotr Adamczyk pokrył koszty wszystkich operacji, leczenia oraz rehabilitacji zarówno tych wykonywanych za granicą, jak i w Polsce. Do dnia dzisiejszego kwota ta stanowi ponad 300 tys. zł - zapewnia jego adwokat Paweł Granecki.

Inaczej do sprawy podchodzi jednak Weronika Rosati. Aktorka szacuje, że na swoje leczenie i z powodu straconych ról wypadek kosztował ją aż pól miliona złotych. Opieka aktora też nie była zdaniem jej znajomych aż tak bezinteresowna.

- Piotr nie chciał, aby wróciła do aktorstwa. Namawiał Weronikę na dziecko. W tym czasie to on korzystał z jej znajomości w USA i załatwiał sobie role w filmach. Owszem, pomagał jej podczas rehabilitacji, ale czarę goryczy przelała sprawa odszkodowania - zdradził informator "SE".

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Weronika Rosati - W końcu doczekała się przeprosin od Andrzeja Żuławskiego!

 


ZOBACZ TEŻ: Za kulisami prób do finału programu "The Voice of Poland 6"!