Weronika Rosati i Robert Śmigielski spotkali się w sądzie. To tam będą toczyć walkę o alimenty i prawo do opieki nad dzieckiem. Przypomnijmy, że ze związku ze Śmigielskim Weronika ma córkę - Elizabeth. Dziewczynka nosi jej nazwisko. Choć córka Rosati mieszka z matką, a w opiekę nad nią angażują się rodzice Weroniki, to okazuje się, że Śmigielski zgłasza prawa do regularnego widywania córki. Zdaniem aktorki znany chirurg ortopeda robi to tylko po to, by "wybielić się w prasie". Przypomnijmy, że Weronika Rosati oskarżyła publicznie Śmigielskiego o przemoc fizyczną, psychiczną i finansową oraz zarzuciła mu, że w ogóle nie zajmuje się córką. Teraz Śmigielski wystąpił o sądowe uregulowanie opieki nad Elizabeth. Twierdzi, że Rosati bez jego zgody wywiozła córkę do USA na kilka tygodni. Z kolei Weronika uważa, że Śmigielski zgotował show jedynie pod media, żeby zaprzeczyć jej słowom, jakoby nie zajmował się córką. Szczegóły kłótni byłych partnerów PONIŻEJ.

Rosati i Śmigielski spotkali się 29 kwietnia w drodze do sali sądowej. Nie było to miłe spotkanie. Śmigielski zarzucił Rosati, że zabrała dziecko za granicę bez jego zgody.

To nie jest twoja własność. Ty musisz pytać się o zgodę na wyjazd - powiedział.- To jest prawie porwanie rodzicielskie!

Wstrząśnięta Weronika Rosati zapytała głośno:

A kiedy zabroniłeś? Chciałam ci powiedzieć, że masz się trzymać 91 metrów ode mnie.

Tym samym Rosati nawiązała do zakazu zbliżania się, jaki został wydany przeciw Śmigielskiemu w USA. Przypomnijmy, że aktorka ma zieloną kartę, zaś jej córka, która urodziła się w Los Angeles, dostała automatycznie amerykańskie obywatelstwo. Jednak, zdaniem Roberta, to prawo nie obowiązuje w Polsce. Chirurg stanowczo domaga się spotkania z córką - apelował o to w sądzie.

"Złożyłeś ten wniosek nie po to, żeby się zobaczyć z córką, tylko po to, żeby się wybielić w prasie. Robisz przedstawienie przed prasą... Tak właśnie moje życie wyglądało" - zakończyła poruszona Weronika.

Mimo że Rosati i Śmigielski rozstali się tuż po narodzinach córki, a - jak zdradziła nam Weronika w "Gala Studio" - okres ciąży był dla niej "traumą", to aktorka stworzyła córce szczęśliwy dom. W wychowaniu małej Elizabeth Rosati wspierają dziadkowie i przyjaciele. Więcej na ten temat tutaj>>