Weronka Rosati wstrząsnęła polskim show-biznesem, gdy opowiedziała ze szczegółami o swoim rozstaniu ze znanym chirurgiem ortopedą, Robertem Śmigielskim. Aktorka ma z nim dziecko, córeczkę Elizabeth, i planowała wyjść za niego za mąż. Jednak związek Rosati i Śmigielskiego zakończył się w atmosferze skandalu. Rosati w "Wysokich Obcasach" wyznała, że była ofiarą przemocy domowej - fizycznej, psychicznej i finansowej. Jej szczera i szokująca opowieść poruszyła prawie wszystkich. Weronikę wsparły publicznie m.in. Karolina Korwin Piotrowska, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Hyży czy Anna Wendzikowska. Jednak znaleźli się również tacy, którzy albo nie do końca wierzą Rosati, albo wyraźnie opowiadają się po stronie Śmigielskiego. Jedną z takich osób jest Ilona Łepkowska. Słynna scenarzystka napisała na Facebooku, że z ferowaniem wyroków poczeka na dowody. Zaznaczyła też, że nie będzie opowiadać się za Rosati tylko ze względu na damską solidarność. Nie jestem solidarna z jedną tylko płcią, tylko generalnie z ludźmi, którzy doznają krzywdy czy potrzebują pomocy - oznajmiła. Jeszcze wcześniej po stronie Roberta Śmigielskiego stanęła Krystyna Demska-Olbrychska. A teraz - Joanna Sarapata, artystka i właścicielka warszawskiej galerii sztuki. Sarapata oskarża Rosati o to, że Weronika "spała ze wszystkimi facetami w LA dla roli" oraz mówi o niej otwarcie: "to potwór". Rosati natychmiast odpowiedziała Sarapacie. Sprawdź, co napisała.

Joanna Sarapata o Weronice Rosati: Spała ze wszystkimi facetami w LA dla roli

Rosati we wtorek rano opublikowała screeny wiadomości, jakie Joanna Sarapata wysyłała znajomych. Ich treść jest szokująca. Artystka oskarża Rosati o rozwiązłość, brak skrupułów oraz wyrachowane działanie. Zarzuca też Rosati, że wszystko, co robi i mówi, ma na celu jedynie uzyskanie od Śmigielskiego pieniędzy.

To jest potwór - mówi Sarapata o Rosati. - Zniszczy każdego faceta dla kasy lub sławy. To zrobiła z Żuławskim, Adamczykiem.

Weronika Rosati odpowiedziała Joannie Sarapacie. Publicznie, na swoim Instagramie. Jednak najpierw wyjaśniła obserwatorom, w jakich okolicznościach dotarły do niej screeny prywatnych wiadomości Sarapaty oraz jak na nie zareagowała:

Pani Sarapata zadzwoniła do mnie ok tydzień temu po ukazaniu się @wysokieobcasy.pl, zastraszając mnie, że „team” mojego byłego partnera mnie zniszczy. Panią Joannę, jak resztę tegoż teamu, widziałam parę razy w życiu, na moje zamówienie malowała mój portret w ciąży (nigdy, mimo próśb, go nie dostałam) i nigdy NIGDY nie była w moim domu. Natomiast razem z synami swoimi była oczywiście pacjentką i jest przyjaciółką Olbrychskiej. Pani Joanno, w głowie mi się nie mieści, że kobieta o kobiecie i tym bardziej, której nie zna, pisze w takim sposób, jak pani pisze o mnie do ludzi. Jest mi wstyd, że kobieta wyraża się w taki sposób o innej kobiecie, przez takie osoby jak pani kobiety, które są ofiarami przemocy, milczą, bo boja się być posadzone dokładnie o to, co każdy oprawca i jego otoczenie zmyśla, by się wybielić i odwrócić uwagę od sedna sprawy, czyli przemocy. Zgodnie z przewidzeniami, widzę, że strategią drugiej strony jest zrobić ze mnie mściwą, pazerną szmatę. Schemat. Klasyk. Banał.

Następnie Weronika Rosati odniosła się do prawie każdego zarzutu, jaki skierowała wobec niej Joanna Sarapata. Post ze stanowiskiem aktorki publikujemy poniżej:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

p. Joanno: -tak wywiad z M.Środa tak jak powiedziała był planowany od pół roku bo tyle trwało bym zebrała w sobie siły by podzielić trauma. -w ciąży byłam w związku z R. tak, ale to był koszmar i jego więcej nie było niż był. Przez to ze zgotował mi piekło wyjechałam wbrew jemu rodzic do USA. -za pobyt i poród w LA Robert Śmigielski nie zapłacił ani grosza- wszystko opłacili moi rodzice i przede wszystkim ubezpieczenie.Był moim rodzicom dłużny kilkadziesiąt tysięcy zł za rzeczy dla dziecka i za swoje koszty i oddał jej dopiero półtora roku po czasie. Mam oczywiście rachunki. Pragnę tez raz na zawsze wyjaśnić: Robert nie kupił NICZEGO mojej córce- ani na urodziny ani na gwiazdkę ani sprzętów. Wszystko kupuje ja i moja rodzina. Ostatnie pare maili z prośba o kupno wózka zostały przez niego zignorowane ( może o te wzrastające wymagania finansowe mu chodziło w oświadczeniu??) -w sądzie jest sprawa o znęcanie się psychiczne i fizyczne nade mną oraz o alimenty złożone przeze mnie. -mówiłam w wywiadach ze ja odeszłam od niego gdy dziecko było małe. Kiedy? Po tym jak uderzył mnie na planie z którego potem został wyrzucony. -ja chce kasy? Chce alimentów - najwyższych - takich jakie mojemu dziecku się należą prawnie- takie żeby Eli nie pogorszył się status życia i stosowne do horendalnie wysokich zarobków ojca- takie jest prawo. To nie są pieniądze dla mnie. Dalej.. jestem w szoku ze pani była w stanie coś takiego napisać... twierdzi pani ze spałam ze wszystkimi w LA dla ról. To pani uważa ze Polki za granica robią tylko karierę przez łóżko? Czyli pani przespała się z całym Paryżem lub Nowym Jorkiem by moc mieć tam wystawy? -Sławy mi nie brakuje nie zauważyła pani? a kasę to ja sobie godnie zarobię. -tak - blokuje wasze zakłamane chamskie komentarze bo nie życzę sobie mowy nienawiści na moim instagramie gdzie kobiety dziela się swoimi historiami i otwierają swoje serca. -lekarz( bo doktoratu nie ma)-nie podaje mnie do sądu bo WSZYSTKO co mówię jest prawda i mam na to dowody i świadków. A dziecko go nigdy nie obchodziło inaczej nie podniósł by ręki na jej mamę. Kochani : czy kobieta która ma odwagę powiedzieć ze jest ofiara przemocy jest skończona? #metoo

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati) Mar 18, 2019 o 11:14 PDT

Joanna Sarapata - kim jest?

Joanna Sarapata to słynna polska malarka. Ukończyła Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych w Paryżu. Do archiwum tej uczelni przyjęto 11 jej prac. Sarapata mieszka i tworzy we Francji, a swoje obrazy wystawia na całym świecie. Do wielbicieli talentu polskiej artystki należą m.in. Jose Carreras, Placido Domingo, Elton John, Rossy de Palma i Małgorzata Bela. Pod koniec 2017 roku Sarapata otworzyła wraz z synem swoją warszawską galerię. Sarapata Art Gallery mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 8. Prywatnie malarka była żoną aktora Jarosława Jakimowicza, z którym ma nastoletniego syna Jovana. Z poprzedniego związku Sarapata również ma syna.