Gwiazdą najnowszego numeru magazynu "Gala", który można zakupić w kioskach już od poniedziałku, 5 października, jest Weronika Rosati. W wywiadzie udzielonemu Katarzynie Dąbrowskiej popularna aktorka opowiedziała m.in. o tym, dlaczego nie chodzi w życiu na skróty oraz za co jest najbardziej wdzięczna losowi. 

Weronika Rosati w najnowszej "Gali"

Weronika Rosati od niespełna trzech lat idealnie spełnia się w roli matki. Pod koniec 2017 roku na świat przyszła jej długo wyczekiwana i upragniona córeczka, której dała na imię Elizabeth na cześć swojej idolki - Elizabeth Taylor. W rozmowie z nami 36-latka zdradziła, że odkąd jest mamą, jej życie nabrało sens. 

(...) Odkąd skończyłam 12 lat, miałam w życiu dwa cele. Chciałam mieć córeczkę i zostać międzynarodową aktorką. I mimo że parę spraw potoczyło się nie tak, jakbym chciała, to te dwa największe marzenia się spełniły. Jestem mamą wspaniałej dziewczynki, Ela jest przesłodka. Odkąd pojawiła się na świecie, niezależnie od tego, co się po drodze wydarzyło, moje życie ma totalny sens. Budzę się rano i pierwsze, co widzę, to ku- dłaty łepek wtulony we mnie. Tym zaczynam i kończę dzień. To moja ostoja (...).

Córka cenionej projektantki mody oraz znanego polityka opowiedziała także, jaką jest matką.

Przede wszystkim wychowuję Elę bezstresowo. Wszyscy uważają, że dałam jej sobie wejść na głowę, ale ja myślę, że w życiu czeka ją jeszcze wiele trudnych momentów. Chcę, by miała cudowne dzieciństwo, pełne miłości i beztroski. Chcę jej dać poczucie, że jest kochana. To największa wartość, jaką możesz wynieść z domu. Miłość i czas - to mogę jej dać. Każdą chwilę spędzam z nią, towarzyszy mi również w pracy przez większość czasu. Zostawiam ją w domu, tylko gdy mam zdjęcia o świcie lub nocą, ale to się rzadko zdarza. Jesteśmy bardzo z sobą zżyte, a Ela kocha ze mną przebywać i podróżować, bo jest niezwykle otwartym dzieckiem, ciekawym świata i odważnym. Moim zadaniem jest sprawić, by miała poczucie, że jest kochana ponad wszystko (...)

PRZYPOMINAMY: Weronika Rosati z córką na okładce "Gali": "Ja chciałam mieć rodzinę, a nie tylko dziecko"

Weronika Rosati o dramatycznych momentach w swoim życiu

Rosati tuż po porodzie rozstała się ze swoim partnerem i ojcem dziecka, Robertem Śmigielskim. Głównym powodem zakończenia związku z ortopedą była zdaniem gwiazdy kina przemoc domową, jaką wobec niej stosował były partner. Aktorka wielokrotnie do tej pory podkreśla, że powiedzenie prawdy przysporzyło jej dużo problemów, mnóstwo stresu, a także sprawiło, że niektóre firmy zerwały z nią kontrakty. Czy żałuje swojej decyzji? 

Myślę, że są osoby, które chcą, bym żałowała. Ja nie żałuję. Chcę pomóc osobom, które przeżyły lub przeżywają to, co ja.

36-latka dodała również, że marzy, aby czas, w którym żyje w lęku - o Elę i o siebie, jak najszybciej się skończył. 

Chciałabym mieć powód, dzięki któremu przestanę żyć w lęku.

Cały wywiad z Weroniką Rosati, w którym aktorka opowiada też o roli w filmie Małgorzaty Szumowskiej, przeczytasz w nowej "Gali". Magazyn w sprzedaży od poniedziałku, 5 października. Numer dostępny będzie też w wersji z broszurką kulinarną - wybranymi przepisami z książki "A jak nie mięso to co" (w cenie 6,99 zł), z broszurką Włosy - trendy beauty 2020/2021 (6,90 zł) oraz insertem - miksem kosmetyków (7,99 zł).

W nowym wydaniu magazynu "Gala" rozmawiamy również z Agnieszką Holland o jej filmie "Szarlatan", przyglądamy się fenomenowi Billie Eilish oraz przybliżamy postać wybitnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy.