Weronika Rosati założyła fundację Siła Kobiety. Po traumatycznych zdarzeniach życiowych, które przeszła w ostatnim czasie, aktorka postanowiła wyjść z inicjatywą i wyciągnąć rękę do kobiet w podobnej sytuacji. Przypomnijmy, że w wywiadzie dla Wysokich Obcasów, Weronika Rosati wyznała, że była bita przez ojca swojej córki, Roberta Śmigielskiego. Aktorka podczas związku z lekarzem ortopedą miała być poniżana, wyśmiewana, a nawet wyrzucona przez niego z domu. "Byłam niszczona jako człowiek, kobieta, aktorka, partnerka. O przemocy milczałam, ale mniej ze strachu, bardziej ze wstydu. [...] Uderzał wielokrotnie. W twarz, w rękę.Uderzył mnie też, jak byłam w zaawansowanej ciąży, a potem, gdy trzymałam córeczkę na rękach."

Weronika Rosati założyła fundację Siła Kobiety

Weronika Rosati była ofiarą przemocy domowej, co skłoniło ją do pomocy kobietom będącym w podobnej sytuacji. Aktorka postanowiła założyć fundację, a do współpracy zaprosiła znane gwiazdy. Jak czytamy na jej Instagramie, Rosati chce wspierać ofiary przemocy oraz samotne matki:

"Kochani, z przyjemnością i dumą chcę się z wami podzielić fajną informacją - założyłam fundację "Siła Kobiety". Moja fundacja ma wspierać, inspirować, uświadamiać i motywować skrzywdzone kobiety. Ofiary przemocy, mobbingu, i samotne mamy".

Do Weroniki Rosati przyłączyły się znane dziennikarki oraz aktywistki. Jak donosi magazyn "Flesz", w projekcie mają wziąć udział m.in. Katarzyna Figura oraz Małgorzata Ohme:

"To będzie miejsce, które ma pomagać tym, które zostały skrzywdzone przez ludzi, którzy maja nad nimi przewagę: emocjonalną, fizyczną, socjalną, płciową i finansową. Za nami pierwsze spotkanie w tej sprawie i z radością potwierdzam kobiety, które będą częścią tego przedsięwzięcia: Magdalena Środa, Eliza Michalik, Karolina Korwin-Piotrowska, Gabriela Lazarek, Aleksandra Baranowska i wiele wiele innych, których nie ma na zdjęciu. Mówimy stop przemocy" - dodała Weronika Rosati.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kochani z przyjemnościa i duma chce sie z wami podzielić fajna informacja - założyłam fundacje " Siła Kobiety" moja fundacja ma wspierać, inspirować, uświadamiać i motywować skrzywdzone kobiety: ofiary przemocy, mobbingu, i samotne mamy. To będzie miejsce które ma pomagać tym które zostały skrzywdzone przez ludzi którzy maja nad nimi przewage: emocjonalna, fizyczna, socjalna, zawodowa, płciowa i finansowa. za nami pierwsze spotkanie w tej sprawie i z radościa potwierdzam kobiety które będa cześcia tego przedsiewziecia : Magdalena Środa, Eliza Michalik, @karolinakp , Gabriela Lazarek, Aleksandra Baranowska i wiele wiele innych których nie ma na zdjęciu. mówimy stop przemocy #stopprzemocy #metoo @wysokieobcasy.pl @aleksandraklich

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati) Cze 10, 2019 o 11:41 PDT