Choć trudno jest w to uwierzyć, od premiery polskiego "Wiedźmina" z Michałem Żebrowskim minęło w tym roku już 18 lat. W 2001 roku na ekrany polskich kin trafił dwugodzinny film fabularny w reżyserii Marka Brodzkiego, a w kolejnym roku w telewizji można było oglądać także 13-odcinkowy serial stworzony przez tych samych twórców. Pierwsza ekranizacja książki Andrzeja Sapkowskiego spotkała się z mieszanymi reakcjami widzów i krytyków filmowych. Nazywany przez wielu sztandarowym przykładem obciachu polskiej kinematografii (niezapomniany gumowy smok!) z perspektywy czasu jednak zyskuje w oczach wielu widzów, zwłaszcza za sprawą dobrej gry aktorskiej. Jak gwiazdy obsady polskiego "Wiedźmina" wypadają w porównaniu z bohaterami amerykańskiego serialu Netflixa z 2019 roku?

Polski "Wiedźmin" kontra Netflix

Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii, Grażyna Wolszczak jako piękna Yennefer czy Zbigniew Zamachowski jako Jaskier - zobacz jak polscy aktorzy prezentowali się w roli bohaterów "Wiedźmina" na początku poprzedniej dekady już teraz w naszej GALERII >>

Jak bardzo "Wiedźmin" Netflixa różni się od polskiej produkcji? Wszyskie odcinki wyczekiwanego serialu już od 20 grudnia dostępne są w ofercie serwisu Netflix.

SPRAWDŹ TEŻ: Nie żyje Krzysztof Sapkowski. Kim był syn Andrzeja Sapkowskiego?