15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 25. W tym roku finał orkiestry był niezwykły, ale też nietypowy. Dlaczego? A choćby z tego powodu, że choć WOŚP świętowała swój okrągły jubileusz, to jednak po raz pierwszy zbiórka odbyła się bez pomocy TVP. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy transmitowano na żywo w TVN, a Telewizja Polska o inicjatywie Owsiaka wspominała jedynie zdawkowo. Nie przeszkodziło to milionom Polaków wyjść na ulice, na których czynnie wspierali WOŚP jako wolontariusze lub darczyńcy. Teraz, po niemal dwóch miesiącach od finału, Jurek Owsiak ogłosił w końcu oficjalnie, ile udało się zebrać podczas tegorocznej jubileuszowej zbiórki. Ta kwota zwala z nóg! Jeszcze nigdy wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie był aż tak imponujący!

ZOBACZ: 25. FINAŁ WOŚP 2017 tak gwiazdy wspierają WOŚP 2017

Już pod koniec stycznia Jurek Owsiak poinformował, że WOŚP w tym roku znów pobiła rekord i na konto fundacji przelano 62 mln 418 tysięcy złotych. To jednak nie była oficjalna suma. Tę podano dopiero dzisiaj po południu.

Liczenie pieniędzy zebranych w styczniowym finale WOŚP trwało do końca lutego. W trakcie dzisiejszej konferencji Owsiak ujawnił, że na aukcjach internetowych Allegro udało się zebrać aż 9 milionów złotych! Główny dyrygent WOŚP nie ukrywał także, że niespodziewane rozstanie z TVP, która po raz pierwszy odmówiło relacji z Orkiestry, nie zatrzymało WOŚP w drodze do obranego celu. W trakcie konferencji transmitowanej na żywo w Internecie Owsiak powiedział, że „telewizja powinna się bać Internetu, bo aż 25 procent wpłat dokonano właśnie przez sieć”.

Podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak postanowił odnieść się także do obecnej retoryki partii rządzącej. Co powiedział?

Polska jest piękna i rozbudowana. Nie jest w ruinie. Niech nikt mi nie mówi, że jest w ruinie. W ruinie była 25 lat temu. Orkiestra to jesteśmy my. Tak nas PRL wychował na uczciwego człowieka!

Wszystkie te wstępniaki były jednak niczym w porównaniu z momentem, w którym Owsiak ogłosił finalną sumę zebraną podczas tegorocznego finału WOŚP. Od tej kwoty może naprawdę zakręcić się w głowie!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu pobił bowiem rekord i zebrała... ponad 105 MILIONÓW ZŁOTYCH!!!

Dokładnie kwota wyniosła 105 570 801, 49 PLN. To prawdziwy rekord w 25-letniej historii WOŚP! Nic dziwnego, że szef WOŚP cieszył się jak dziecko!

POLECAMY: JUREK OWSIAK I WOŚP mają realne szanse na Pokojowego Nobla!

Wydawanie pieniędzy zebranych w styczniu 2017 roku potrwa do połowy przyszłego roku. Zostaną one przeznaczone na sprzęt ratujący zdrowie i życie niemowlaków oraz seniorów.

Dla porządku przypomnijmy, że w zeszłym roku WOŚP udało się zebrać ponad 72 mln złotych.

Wzrostowa tendencja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że utrzyma się także w kolejnych latach!