Zmarł Wiesław Wójcik. Aktor filmowy, serialowy i teatralny. Ostatnio mogliśmy podziwiać go w roli króla Władysława Łokietka, ojca króla Kazimierza III Wielkiego w serialu TVP "Korona Królów". W 2007 roku zagrał w wielokrotnie nagradzanym filmie "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Znany i lubiany aktor miał 75 lat. Informację o jego śmierci jako pierwsza podała TVP3 Kraków.

Kim był Wiesław Wójcik?

W niedzielnym, głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP3 Kraków przekazano informację o śmieci aktora Wiesława Wójcika. Aktor był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na scenie zadebiutował tuż po ukończeniu studiów, jeszcze w latach 60.. Swój telewizyjny debiut miał w 1972 roku - zagrał w spektaklu teatru telewizji "Wielki Testament". Przez lata pozostawał cenionym mistrzem drugiego planu, a młodsi widzowie z pewnością zapamiętają jego występ w serialu "Złotopolscy". Jako Leon Borowy, ojciec Różyczki swoją kreacją bawił nas do łez.

Wiesław Wójcik – najważniejsze role

Choć był aktorem drugoplanowym, to z pewnością zapadł na zawsze w pamięci widzów. Do swoich filmów i seriali angażowali go mistrzowie reżyserii - Andrzej Wajda, Janusz Zaorski, Krzysztof Kieślowski, czy Antoni Krauze. Wiesław Wójcik pojawił się w produkcjach, jak "Człowiek z Marmuru" (towarzysz Jodła), "Pan Samochodzik i Niesamowitym Dworze", "Śmierć jak kromka chleba""Katyń", czy "Korowód".

Wiesław Wójcik występował również w serialach, najczęściej były to produkcje TVP. Mogliśmy zobaczyć go w "Złotopolskich", "Na dobre i na złe" i "Czasie Honoru", gdzie odgrywał rolę Winiarskiego. Przez ostatnie lata brawurowo wcielała się w postać króla Władysława I Łokietka w hitowym serialu telewizji publicznej "Korona Królów".

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Szczepaniak nie żyje. Aktor znany m.in. z "Ojca Mateusza" i "Barw szczęścia" miał 66 lat