Smutne wieści ze świata mediów. Nie żyje Wiktor Bater. Znany i ceniony w środowisku medialnym dziennikarz i korespondent polskich mediów z Rosji zmarł w wieku 53 lat. Informację o śmierci Wiktora Batera jako pierwsza podała we wtorek wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych redakcja rozgłośni Halo Radio. Tragiczne doniesienia potwierdziła też już stacja Polsat News. Przyczyna śmierci dziennikarza na razie nie została podana do wiadomości publicznej.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem - czytamy na profilu Halo Radio.

Kim był Wiktor Bater?

Wiktor Bater urodził się 24 września 1966 roku w Warszawie. Od 1994 roku pracował z Moskwy jako korespondent dla (kolejno): Polskiego Radia (1994-1999), TVN (1999-2007), TVP (2007-2009), Polsat (2009-2011), "Wprost" (do 19.06.2014). Jako rosyjski korespondent współpracował też z Radiem Zet.

Wiktor Bater od kwietnia 2015 do czerwca 2019 był szefem newsroomu w Superstacji, a od lipca do września 2016 prowadził tam program "Rozmowa dnia". W Superstacji prowadził także program "Dookoła Świata". W 2019 pracował również w rozgłośni Halo Radio.

10 kwietnia 2010 jako pierwszy przekazał informację o katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

Potworne zamieszanie. Z nieoficjalnych, absolutnie nieoficjalnych informacji uzyskanych przeze mnie od delegacji, która miała spotkać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku wynika, że samolot prezydenta rozbił się przy podchodzeniu do lądowania. Informacja najnowsza jest taka: nie ma co zbierać - tymi słowami rozpoczął relację na temat katastrofy prezydenckiego samolotu.

Za tę relację ze Smoleńska Wiktor Bater otrzymał prestiżową nagrodę dziennikarką Grand Press.

Wiktor Bater prywatnie

Wiktor Bater miał pochodzącą z Abhazji żonę o imieniu Shazi, z którą doczekał się syna Leona.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Litwiniak nie żyje. Pierwsza żona Jacka Rozenka zmarła w Katarze