Prezenty, które trafią w ręce Williama i Kate na pewno długo będą im przypominały o tej wizycie! Księżna Cambridge Kate podczas drugiego dnia wizyty w Polsce zawita do Gdańska. To właśnie w tym nadmorskim mieście otrzyma bursztynową kolię "Qule". Książę Cambridge William dostanie zaś w prezencie spinki mankietowe "Elipse". Mamy zdjęcia tych ozdób! Znajdziecie je w naszej GALERII ;-)

ZOBACZ: WILLIAM I KATE W POLSCE Znamy dokładny grafik ich wizyty. Będzie napięty?

Oba precjoza wykonali artyści ze Studia Projektowego firmy S&A. Podarunek pochodzi od prestiżowej polskiej firmy jubilerskiej S&A Jewellery Design. Księciu i księżnej wręczy je Prezydent Miasta Gdańsk. Zarówno kolia, jak i spinki mają być dla książęcej pary pięknym upominkiem ze Światowej Stolicy Bursztynu. William i Kate otrzymają je podczas drugiego dni wizyty w Polsce.

Jak dowiedzieliśmy się z informacji prasowej marki S&A Jewellery Design, kolia "Qule" została wykonana ręcznie. Naszyjnik składa się z elementów złotych próby 585 / 14 K, naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli oraz łańcucha pokrytego unikalną, czarną powłoką.

CZYTAJ TEŻ: KSIĄŻĘ GEORGE I KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE Najsłodsze zdjęcia dzieci księcia Williama i Kate Middleton [GALERIA]

Nie mniej pracy kosztowały też spinki mankietowe "Elipse", które otrzyma książę William. Spinki dla księcia zostały zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego oraz przygotowane w S&A Jewellery Design. Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak prezentują się kolia i spinki dla księcia i księżnej.

Ciekawe, jak takie jubilerskie cuda spodobają się Księciu Williamowi i Księżnej Kate? Myślicie, że założą je na siebie w Berlinie, do którego polecą prosto z Warszawy już w środę?