Od kilku dnia znane są data i miejsce pogrzebu Witolda Pyrkosza. Popularny aktor, znany w ostatnich latach m.in. z roli Lucjana Mostowiaka w serialu "M jak miłość", zmarł w minioną sobotę, 22 kwietnia 2017 roku w konsekwencji zapalenia płuc, pogrążając w żałobie rzesze fanów w całym kraju oraz setki kolegów i koleżanek z planów filmowych, serialowych oraz scen teatralnych. Swoimi wspomnieniami z pracy z aktorem podzieliło się publicznie wielu artystów, w tym m.in. Anna Mucha, Teresa Lipowska, Małgorzata Kożuchowska oraz bracia Mroczkowie. Od kilku dni wiadomo, gdzie i kiedy będzie można aktorowi towarzyszyć w jego ostatniej drodze. Tę zaplanowano na dziś.

ZOBACZ: Z OSTATNIEJ CHWILI: Witold Pyrkosz nie żyje. Aktor miał 90 lat

Pogrzeb Witolda Pyrkosza odbędzie się dziś - w piątek, 28 kwietnia o godzinie 13:00 w Górze Kalwarii. Takie informacje przekazał na początku tygodnia dziennik "Super Express".

Wybór miejsca pochówku aktora nie jest przypadkowy. Pyrkosz będzie pochowany w mieście, z którym był związany od lat 90-tych. Już kilka lat temu Witold Pyrkosz w jednym z wywiadów zdradził, że bardzo dobrze mu się mieszkało w Górze Kalwarii. To właśnie w tej miejscowości spocznie jego ciało. Tam też już dziś wczesnym popołudniem zjadą bliscy i fani aktora, aby pożegnać go po raz ostatni.

CZYTAJ TEŻ: KORONIEWSKA, MROCZEK, KOŻUCHOWSKA, MUCHA Gwiazdy wspominają Witolda Pyrkosza [ZDJĘCIA]

Będziecie wśród nich i wy?

Zobaczcie, jak Witolda Pyrkosza żegnała Teresa Lipowska w TVP Info. Wam też będzie brakowało tego aktora?