Witold Pyrkosz nie żyje. To smutna wiadomość, która zaledwie chwilę temu dotarła do fanów aktora. Informację o śmierci Pyrkosza podała oficjalna strona serialu „M jak Miłość” na Faccebooku. Wiadomość o podobnej treści zamieściła na swoim profilu również aktorka Małgorzata Pieńkowska, która w serialu wciela się w córkę Witolda Pyrkosza. Jak potwierdziły media, Witold Pyrkosz nie żyje. Aktor zmarł w wieku 90 lat.

Witold Pyrkosz swoją przygodę z aktorstwem zaczął w 1955 roku na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na wielkim ekranie pojawił się już rok później w filmie „Cień” Jerzego Kawalerowicza. Pyrkosz miał na koncie wiele genialnych ról – „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Zacne grzechy” czy „Nieznany”. Widzowie zapamiętali również aktorskie wcielenie Witolda Pyrkosza w serialach "Janosik" czy "Alternatywy 4". Dla wielu Polaków stworzył tam niezapomniane kreacje!

Najbardziej pamiętną rolą Witolda Pyrkosza jest jednak ta z „M jak miłość, gdzie wcielał się w Lucjana Mostowiaka. Aktor grał w serialu od 2000 roku, czyli aż 17 lat. Witold Pyrkosz miał trójkę dzieci. Z pierwszą żoną Ewą, ma syna Pawła. od 1964 roku Witold Pyrkosz był żonaty z Krystyną, z którą miał dwójkę dzieci: Katarzynę i Witolda.

Niestety, w sobotę, 22 kwietnia, media obiegła smutna wiadomość. Witold Pyrkosz zmarł. Informację potwierdzili producenci serialu „M jak miłość”. Na swoim Facebooku zamieścili oficjalną notkę o śmierci Witolda Pyrkosza.

"Odszedł cudowny człowiek, nasz wspaniały mistrz i wielki przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - czytamy.

Wspomnienie o aktorze dodała także jego serialowa córka, Małgorzata Pieńkowska

Odszedł Witold Pyrkosz, wspaniały Aktor i mój serialowy Tata z M jak miłość… Wielki smutek i żal… R.I.P – napisała Małgorzata Pieńkowska.

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Aktor miał 90 lat. Będzie nam go brakować! Aktora pięknie pożegnali Małgorzata Kożuchowska, Anna Mucha, bracia Mroczek i Joanna Koroniewska.