O śmierci Witolda Sadowego, który w styczniu obchodził setne urodziny, poinformował branżowy serwis Film Polski na swoim fanpage'u na Facebooku. Publicysta teatralny ostatnie chwilę swojego życia spędził w Domu Aktora w Skolimowie. - 15 listopada w Domu Aktora w Skolimowie zmarł w wieku 100 lat aktor Witold Sadowy. W swojej karierze zagrał kilkanaście epizodów filmowych, debiutował na planie "Zakazanych piosenek". Znany był przede wszystkim jako kronikarz życia teatralnego, od roku 1985 nieprzerwanie publikował wspomnienia o kolejnych odchodzących aktorach - czytamy. 

Kim był Witold Sadowy?

Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 roku w Warszawie. W powstaniu warszawskim stracił ojca i brata. Zanim rozpoczął karierę aktorską, wraz z matką produkował i sprzedawał papierosy. Swój debiut teatralny zaliczył w maju 1945 roku rolą Floriana w sztuce Maurice Maeterlincka "Burmistrz Stylmondu" w Teatrze Miasta Stołecznego Warszawy. Po raz ostatni wystąpił na scenie 26 grudnia 1989 w roli Feldmarszałka w "Gałązce rozmarynu" Zygmunta Nowakowskiego. W latach 80. rozpoczął działalność jako felietonista.

Bardzo głośno o Witoldzie Sadowym zrobiło się na początku tego roku po tym, jak w wyemitowanym przez kanał TVP Kultura reportażu o nim samym, aktor dokonał homoseksualnego coming outu. - Ja się urodziłem inny. Jestem gejem - powiedział w materiale. Jego wyznanie spotkało się z odzewem w mediach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

ZOBACZ TAKŻE: Witold Sadowy wyznał, że jest gejem. "Jestem dumny, że byłem uczciwym człowiekiem"

15 listopada w Domu Aktora w Skolimowie zmarł w wieku 100 lat aktor Witold Sadowy. W swojej karierze zagral kilkanaście...

Opublikowany przez Filmpolski.pl Niedziela, 15 listopada 2020