Gala rozdania Oscarów to największa i najważniejsza impreza w Hollywood, do której gwiazdy przygotowują się tygodniami. Za perfekcyjnym wyglądem aktorek na czerwonym dywanie stoją nie tylko najlepsi projektanci mody i eksperci od medycyny estetycznej, ale również topowi wizażyści. To właśnie oni dbają o to, by makijaż gwiazd podczas najważniejszej nocy w świecie kina prezentował się nienagannie, i to nawet w świetle najmocniejszych fleszy aparatów fotograficznych. Z jakich kosmetyków korzystają makijażyści gwiazd, aby uzyskać taki efekt? Eksperci beauty z Hollywood w końcu zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy. Wiemy, jakich produktów użyto do wykonania oscarowego makijażu takich gwiazd jak Penélope Cruz, Gal Gadot i Margot Robbie.

Jakich kosmetyków używają wizażyści gwiazd?

Za makijaż Penélope Cruz na tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów odpowiedzialny był Hung Vanngo. 

- Penélope kocha glamour i makijaże w klimacie lat dziewięćdziesiątych - zdradza w rozmowie z amerykańskim "Vogue". 

Makijażysta postanowił więc mocno podkreślić jej oczy, zwłaszcza rzęsy. Użył do tego kilku warstw maskary Hypnôse Drama Mascara marki Lancôme.

Makijaż nominowanej do Oscara 2020 za pierwszoplanową rolę w filmie "Harriet" Cynthii Erivo stworzył Terrell Mullin. Jak wyjaśnia, look aktorki inspirowany był złotą erą Hollywood. Wizażysta zastosował m.in. płynny cień do powiek Beauty Eye Tint marki Giorgio Armani.

Z kolei Margot Robbie, która była w tym roku nominowana do Oscara za rolę w biograficznym filmie "Gorący temat", przed wejściem na czerwony dywan skorzystała z usług makijażystki Pati Dubroff.

Chciałam wykonać lekki ukłon w stronę starego Hollywood, zachowując przy tym estetykę fajnej dziewczyny z lat dziewięćdziesiątych - tłumaczy.

Do makijażu ust Margot Robbie na galę rozdania Oscarów 2020 wizażystka użyła pomadki Chanel z serii Rouge Allure Velvet w pięknym czerwonym odcieniu.

Dla znanej z filmów "Joker" i "Deadpool 2" Zazie Beetz był to debiut na gali rozdania Oscarów. Na tę wyjątkową okazję młoda aktorka oddała się w ręce doświadczonego wizażysty Tyrona Machhausena. 

- Chciałem, żeby jej oczy wyglądały na naprawdę szeroko otwarte - wyjaśnia. Aby osiągnąć widoczny na powyższym zdjęciu efekt, makijażysta użył aż pięciu warstw maskary Le Volume de Chanel.

Za makijaż aktorki Gal Gadot, znanej m.in. z tytułowej roli w kinowym hicie "Wonder Woman", na oscarowej gali odpowiedzialna była Sabrina Bedrani. 

- Inspiracją dla jej stylizacji była rockowa księżniczka - zdradza wizażystka. Co ciekawe, do pomalowaniu ust aktorki wykorzystała niedrogą matową pomadkę Super Lustrous Matte Lipstick dostępnej nawet w polskich drogeriach marki Revlon.