Włada Dziuba nie żyje. Odnosząca pierwsze sukcesy 14-letnia modelka z Rosji zmarła po dwóch dniach śpiączki, w którą zapadła po zakończeniu wyczerpującego pokazu mody w Szanghaju. Rosyjskie media donoszą, że nastolatka najwyraźniej cierpiała na zapalenie opon mózgowych, ale jej stan nie został rozpoznany na czas, przez co została zmuszona do kontynuowania pracy przy pokazie dla azjatyckich projektantów mody. Jak relacjonuje "The Siberian Times", Włada dostała gorączki w trakcie oczekiwania na swoje kolejne wyjście na wybieg. Zaledwie kilka minut później straciła przytomność i upadła na podłogę. Na miejsce od razu zostało wezwane pogotowie. Modelka jednak zmarła w piątek po dwóch dniach przebytych w śpiączce. Jako wstępną przyczynę śmierci 14-letniej Włady Dziuby uznaje się zapalenie opon mózgowych spowodowane silnym wyczerpaniem organizmu.

ZOBACZ: PIOTR S. nie żyje. Zmarł mężczyzna, który podpalił się przed Pałacem Kultury

Nieletnia modelka z Rosji zmarła w Chinach z wycieńczenia

Zrozpaczona matka Włady Dziuby w rozmowie z NTV zdradziła, że córka dzwoniła do niej wcześniej i skarżyła się na ogromne zmęczenie i senność. 

- Sama nie mogłam zasnąć i dzwoniłam do niej bez przerwy, błagałam, żeby poszła do szpitala - wyznała stacji Oksana Dziuba.

Śmierć 14-letniej modelki na nowo wywołała w Rosji dyskusję na temat zatrudniania nieletnich w przemyśle modowym. Stale rośnie liczba, najczęściej bardzo młodych, rosyjskich modelek, zwłaszcza z Syberii, które są zatrudniane w Chinach do chodzenia w pokazach mody.

Wszystko wskazuje na to, że zmarła modelka nie trafiła na czas do szpitala, ponieważ pomimo 3-miesięcznego kontraktu w Chinach, nie posiadała żadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Pojawiły się też oskarżenia o zmuszanie dziewczyny do niewolniczej pracy. Rosyjskie władze zapowiadają wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Zdjęcia Włady Dziuby możecie obejrzeć w naszej GALERII.